Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2018, 00:00

Trhy zahučali. Nastáva súmrak silného optimizmu

V októbri zavítala na akciové trhy ďalšia vlna výpredajov, ktorá stiahla hodnoty akciových indexov na niekoľkomesačné minimá.

Trhy zahučali. Nastáva súmrak silného optimizmu
Zdroj: Reuters

V priebehu pár dní trhy stratili to, čo získavali niekoľko mesiacov. A tentoraz nebola ušetrená ani Amerika. Americký technologický index Nasdaq stratil v októbri takmer 11 percent, širšie zameraný index S&P500 takmer deväť. Európa klesla miernejšie na úrovni okolo šesť až sedem percent. Naopak, Ázia sa dvojcifernými poklesmi priblížila k trhom v USA.

Obchodovanie na trhoch bolo nervózne a sprevádzali ho vysoké výkyvy. Poklesy preklopili tohtoročnú bilanciu väčšiny trhov do záporných hodnôt.


Názory, prečo k takémuto výraznému a v podstate globálnemu poklesu trhov prišlo, sa zhodujú na základných troch dôvodoch – obchodné vojny, rast sadzieb a výsledková sezóna spoločností. Cena akcie odzrkadľuje predovšetkým očakávania budúcich ziskov. Mnohí investori sú už

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.