Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 00:00

Štát káže, kde dovolenkovať. Pracovníkom tým nepomôže

Nové opatrenia zasiahnu do tvorby firemných benefitov.

Štát káže, kde dovolenkovať. Pracovníkom tým nepomôže
Zdroj: Pavol Funtál

Plánovaná alebo riadená ekonomika. Pre mladých Slovákov sú tieto pojmy neznáme. Existovali pred rokom 1989, keď nám štát diktoval, čo máme robiť. Vrátane destinácie našej dovolenky. Na Seneckých jazerách, pri Balatone, v Bulharsku, Rumunsku a šťastnejší možno aj v Juhoslávii.


Prezidentovo veto na rekreačné poukazy parlament v utorok prelomil. Od januára 2019 bude zamestnancom do dovolenkovania opäť rozprávať štát. Poukazy budú musieť vybrané firmy poskytnúť zamestnancom, ktorí s nimi môžu stráviť dovolenku iba na Slovensku. Spomenúť by som mohol aj to, že nové nariadenie môže byť vnímané ako diskriminačné, keďže sa týka iba firiem s viac 49 zamestnancami a iba tých pracovníkov, ktorí už odpracovali u zamestnávateľa istý čas. Ďalším problémom je to, že nie je ani jasné, kto bude rekreačné karty vydávať. Takto by som mohol pokračovať ešte dlho.


Nové opatrenie môže mať veľký vplyv aj na skladbu bonusov firiem. Prečo to tvrdím? Len našu banku vyjdú štátom nariadené rekreačné poukážky na niekoľko stotisíc eur ročne. A urobia zásah do tvorby

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.