Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2022, 00:00

Budúce synergie v liečbe onkologických ochorení

Národná biobanka môže generovať synergie v zdravotníctve.

Budúce synergie v liečbe onkologických ochorení
Zdroj: HN/Peter Mayer

História ukazuje, že nič netrvá večne, a platí to aj o súčasných covidových problémoch. Už dnes v čase protipandemického inferna chaosu je čas zastať a zamyslieť sa nad tým, čo budeme robiť „deň po“. A to špeciálne vo vyčerpanom zdravotníckom systéme, ktorý preukázal obrovské nasadenie množstva zdravotníkov. Plán obnovy jasne určil niektoré najzávažnejšie výzvy spojené s transformáciou zdravotníctva a potrebou posunu zdravotníckeho systému tam, kam patrí. Do 21. storočia, v ktorom pacienti benefitujú z výhod digitalizácie a moderných technológií.

Témou dneška je budovanie vysokokvalitných koncových nemocníc, ktoré by mali byť prepojené so zdravotníckym vzdelávacím a výskumno-vývojovým systémom, a to najmä univerzitami. Dôvod je prozaický. Podobné zariadenia v zahraničí, ktoré sa stali naším vzorom, neposkytujú „len“ zdravotné výkony, ale realizujú aj výskumné a vývojové aktivity. Práve táto pridaná hodnota umožňuje rozvoj ľudských zdrojov, čo sa spätne odráža v zvyšovaní kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.