Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 00:00

Platba kartou všetkých bánk na pošte? Konečne!

Stáva sa pravidlom, že sa politici vyjadrujú k problematike, ktorú si buď vôbec nenaštudovali, alebo jej nechcú rozumieť.

Platba kartou všetkých bánk na pošte? Konečne!
Zdroj: TASR

Stáva sa pravidlom, že sa politici vyjadrujú k problematike, ktorú si buď vôbec nenaštudovali, alebo jej nechcú rozumieť. Podobne to bolo aj pri zvýšení poplatkov za hotovostné platby SIPO na pošte. Istá politická strana požaduje, aby sa aspoň načas znížili, kým sa ľuďom umožní platiť v pobočkách bankovou kartou bez poplatkov. Doteraz sa dalo na pošte zadarmo platiť iba kartami Poštovej banky. Zverejnené informácie vytvárali dojem, že Poštová banka z aktuálnej situácie profitovala. Nechcem špekulovať o tom, či neznalosť problematiky je autentická alebo zámerná, musím však reagovať a vysvetliť, ako sa veci majú.


Poplatky určujú banky
Na Slovenskej pošte sú terminály od Poštovej banky, no na výšku poplatkov iných bánk nemá banka žiaden vplyv a tieto peniaze nesmerujú do „našej kasy“, ale do bánk, ktoré klientom vydávajú karty. Terminály majú viacero ďalších funkcionalít, de facto sa správajú ako bankomat, dajú sa cez ne robiť výbery z účtu, skontrolovať si zostatok na účte, kúpiť si kredit na mobil. Poštová banka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.