Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2019, 00:00

Kresťanstvo silnie vďaka politikom

V bývalých komunistických krajinách sa štátna moc usiluje o spojenie s cirkvou.

Kresťanstvo silnie vďaka politikom
Zdroj: Reuters

Význam náboženstva rastie, a to nielen počas sviatkov, ako boli nedávne Vianoce. Posilnenie cirkví je do značnej miery spojené s politikou, čiastočne preto, že ľavica, aj keď má náboženské korene, je vo veľkej miere sekulárna, často vnímaná ako nepriateľská k náboženskej viere. To bolo zrejmé v posledných desaťročiach v Spojených štátoch.


Liberáli, ktorí sú zároveň veriacimi, sa snažia oživiť náboženskú diskusiu, ale aktivity napravo, ako napríklad nedávno spustená kampaň Turning Point USA – venovaná posilňovaniu hlasov konzervatívnych študentov – spôsobujú, že pravica zostáva militantne nábožná, očividne istejšia si sama sebou a svojou vierou ako ľavica.


Európske zmeny
Európa sa stala relatívne menej kresťanskou zónou, prinajmenšom z hľadiska podielu a významu cirkví. Existu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.