Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 00:00

Postavme sa zlu, spolu to dokážeme

HN prinášajú názory najvážnejších záujemcov o post prezidenta.

Postavme sa zlu, spolu to dokážeme
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Budúci prezident alebo prezidentka bude čeliť výzvam, ktorým čelí celá spoločnosť a celá krajina. Za takú celospoločenskú výzvu považujem nespravodlivosť. A nemyslím to len v otázke vymožiteľnosti práva, ale celkovej férovosti v spoločnosti.

V spoločnosti cítim frustráciu
Cítim, že ľudia sú už unavení z toho, že zákon neplatí pre všetkých rovnako. Neveria, že sa niekedy dožijeme politickej kauzy, ktorá by bola vyšetrená a jej predstavitelia odsúdení. Napriek tomu, že v posledných mesiacoch sa toho mnoho podarilo a niektorí ľudia, ktorí predtým boli nedotknuteľní, sú už vo väzbe alebo odsúdení. Ľudia však stále vnímajú, že sú medzi nami rovní a rovnejší. Pre jedných zákony platia a iní ich ohýbajú. Nespravodlivosť rozdeľuje spoločnosť. Malá časť, ktorá profituje z ekonomického a politického vplyvu, a zvyšok spoločnosti, ktorá sa cíti tak, že na to dopláca. Všetci sme unavení zo známej frázy „všetko sa dialo v súlade so zákonom“. Výsledkom je kríza dôvery v inštitúcie, ktoré majú férovosť a rovnosť pred zákonom zabezpečovať. Celkom prirodzene to vedie ďalej ku kríze dôvery v politickú reprezentáciu. Ľudia si volia politikov, ale necítia, že by ich niekto zastupoval. Politické elity ako keby stratili kontakt s ľuďmi. Situáciu sa snažia využiť populisti a predstavitelia extrému, lebo ľudia nedostávajú inú alternatívu. Osobne som šla do politiky práve preto, že už sa tomu nechcem prizerať. Chcem ľuďom ponúknuť slušnú alternatívu, ktorá na Slovensku tak veľmi chýba.


Frustrácia vedie k extrému
Nárast populizmu pre nás všetkých nepochybne predst

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.