Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2019, 00:00

Prezident má spojiť rozdelenú krajinu

HN prinášajú názory najvážnejších záujemcov o post prezidenta.

Prezident má spojiť rozdelenú krajinu
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Pri vstupe do prezidentskej kampane som predpokladal, že kľúčová misia pre novú hlavu štátu bude zmierenie krajiny. Dnes to už nepredpokladám – som o tom presvedčený. A skúsim vysvetliť, prečo je to tak.

Zasypme priekopu v politike
Slovenská politická scéna sa v posledných rokoch zasekla v ostrom politickom konflikte. Nie je to taký ten klasický opozično-koaličný spor, ktorý je pre demokracie normálny. My tu máme skôr osobný, zákerný a v konečnom dôsledku absolútne neproduktívny konflikt, kde sa jedna strana pokúša tú druhú zničiť. Priekopa, ktorú takto kopeme už dlhé roky, je čoraz väčšia a hrozí, že nakoniec ju ani nebudeme vedieť zasypať. Som presvedčený, že práve toto je hlavná úloha prezidenta republiky.

Ľudia chcú mať v prezidentovi oporu a istotu, že bude vždy stáť na ich strane. To je prirodzené, a preto od samého začiatku kampane zdôrazňujem, že chcem byť nadstraníckym prezidentom. Z mojej doterajšej profesionálnej histórie veľmi dobre viem, čo je to nezávislosť a nestranný prístup k riešeniu problémov. A viem, že práve takto sa skutočne dajú riešiť veľké výzvy a problémy.


Čo sme dokázali
Keď bolo treba, dokázal som vojnou rozoštvaných Ukrajincov a Rusov usadiť za jeden stôl a zemný plyn dnes bezpečne prúdi do Európy aj cez Slovensko. Keď bolo treba, vedel som presadiť, aby Slovens

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.