Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 00:00

Objektívne zrkadlo komisie v krajinách krivých zrkadiel

Vzhľadom na množstvo doterajších snáh, implementovaných stratégií a opatrení na zahojenie týchto boľačiek, je výsledok hodnotenia žalostný.

Objektívne zrkadlo komisie v krajinách krivých zrkadiel
Zdroj: Peter Mayer

V časoch makroekonomických úspechov budovania krajších zajtrajškov Európska komisia zverejnila pravidelnú správu o Slovensku s komplikovaným, ale výstižným názvom Hodnotenie pokroku dosiahnutého pri vykonávaní štrukturálnych reforiem, pri prevencii a náprave makroekonomických nerovnováh a výsledky hĺbkových preskúmaní na základe nariadenia.

Je to dokument, ktorý z nezávislého a nezaujatého hľadiska hodnotí rôzne aspekty fungovania našej spoločnosti. Správa sumarizuje postrehy nestranných pozorovateľov hľadiacich do nášho vlastného pareniska z dostatočného nadhľadu. Treba vyzdvihnúť jeho spracovanie a objektívnosť.

Správa nie je plánovite kritická, ukazuje pozitíva, ale taktiež decentne nastavila objektívne zrkadlo našej realite. Realite, ktorú zvnútra pareniska, v krajine krivých zrkadiel, nie je vždy vidieť. Celkovo to však nie je veľmi dobrý pohľad. Máme množstvo problémov, ktoré je potrebné riešiť. Mnohé sú notoricky známe a „otrepané“ ako zdravotnícky systém generujúci straty, nedostatočný vzdelávací systém, nezávislosť súdnictva, kval

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.