Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2019, 00:00

Lokálpatriotizmus nám pri jedle nevonia

Slovenskí spracovatelia mäsových výrobkov majú v Rakúsku aj v Poľsku cestu zarúbanú. My sme, práve naopak, susedom otvorili dvere, pozvali ich do našich predajní i domácností a pošliapali sme si tak vlastnú potravinovú identitu.

Lokálpatriotizmus nám pri jedle nevonia
Zdroj: Reuters

Snaha dostať slovenské „viedenské“ párky na rakúsky trh stroskotal. A to aj napriek tomu, že v nich bolo rakúske bravčové mäso, rakúske korenie a natlačené boli v rakúskom črievku. Najväčším lákadlom pritom mala byť predajná cena – 3,99 eura. Originálne rakúske viedenské párky – podotýkam, že v rovnakej kvalite – totiž naši susedia kupujú o tri eurá drahšie. Biznis našej spoločnosti nevyšiel. Nie však preto, že by sme na Slovensku nevedeli vyrobiť alebo spracovať kvalitnú potravinu. Dôvod bol oveľa rozumnejší a jednoduchší, a to dokonca až tak, že pri ňom Slovákom ostáva smutno. Naši susedia totiž už dávno pochopili, že na to, aby fungovala domáca produkcia vo všetkých smeroch a spoločnosť prosperovala na pevných základoch, treba posilniť v prvom rade domácu prvovýrobu.

Lokálpatriotizmus na chvoste

Jednoducho povedané, pre Rakúšanov je prijateľnejšie priplatiť si za viedenské párky „made in Austria“, pretože len tak dokážu adekvátne zaplatiť mäsiara, výrobcu a môžu na pultoch svojich predajní vystaviť mäso s označením AAAA. To značí, že mäso pochádza z dobytka narodeného, chovaného, zabitého aj predaného v Rakúsku. Kým podobným prístupom sa už inšpirovali Česi i Poliaci, na Slovensku stále na niečo čakáme. A v rebríčkoch potravinového lokálpatriotizmu sme na chvoste Európy.

Trh si v dnešnej dobe chráni každá krajina. Ja sa pýtam, prečo nie aj my? Ešte pred dvadsiatimi rokmi mala pomaly každá druhá dedina svo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.