Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Zaistenie bezpečnosti sietí 5G v Európe

Európska komisia uverejnila koncom marca 2019 odporúčanie s cieľom zaistiť bezpečnosť sietí 5G v Európe. Je pochopiteľné, ak ste túto informáciu prehliadli, keďže nových správ z EÚ je práve viac ako dosť.

Zaistenie bezpečnosti sietí 5G v Európe
Zdroj: Dreamstime

Návrhy majú skutočne ďalekosiahly význam a odrážajú naliehavú potrebu koordinovaného postupu, pretože sa rýchlo blížime k technologickému zlomu s potenciálne zásadným významom. Konať treba teraz, pretože prebiehajú aukcie licencií 5G a rozsah potrebných investícií a zložitosť súborov znamenajú, že všetky prijaté rozhodnutia budú mať dlhodobé dôsledky. Z týchto dôvodov sa musí uplatňovať postup vychádzajúci z existujúcich právnych záväzkov, ku ktorým sa členské štáty už hlásia a ktoré si od nich vyžadujú, aby kládli prioritný dôraz na bezpečnosť elektronickej komunikácie, ochranu osobných údajov a kritickú infraštruktúru. Spojením týchto oblastí a zdôraznením ich strategického významu chceme zaistiť, aby sa plne uplatňovali v praxi.


V nadväznosti na to zamýšľame podniknúť tri kroky. Po prvé, členské štáty by mali vykonať vnútroštátne posúdenie rizika s cieľom určiť potenciálne bezpečnostné riziká jednak technického charakteru, ako sú zraniteľné miesta hardvéru a softvéru, a predovšetkým netechnického charakteru, ako je právny rámec vzťahujúci sa na dodávateľov z tretích krajín, a aktualizovať svoje opatrenia na zmiernenie týchto rizík do konca júna. Po druhé, tieto jednotlivé vnútroštátne posúdenia rizika by

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.