Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Zaistenie bezpečnosti sietí 5G v Európe

Európska komisia uverejnila koncom marca 2019 odporúčanie s cieľom zaistiť bezpečnosť sietí 5G v Európe. Je pochopiteľné, ak ste túto informáciu prehliadli, keďže nových správ z EÚ je práve viac ako dosť.

Zaistenie bezpečnosti sietí 5G v Európe
Zdroj: Dreamstime

Návrhy majú skutočne ďalekosiahly význam a odrážajú naliehavú potrebu koordinovaného postupu, pretože sa rýchlo blížime k technologickému zlomu s potenciálne zásadným významom. Konať treba teraz, pretože prebiehajú aukcie licencií 5G a rozsah potrebných investícií a zložitosť súborov znamenajú, že všetky prijaté rozhodnutia budú mať dlhodobé dôsledky. Z týchto dôvodov sa musí uplatňovať postup vychádzajúci z existujúcich právnych záväzkov, ku ktorým sa členské štáty už hlásia a ktoré si od nich vyžadujú, aby kládli prioritný dôraz na bezpečnosť el

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.