Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.04.2019, 00:00

Osobné bankroty lákajú podvodníkov. Ministerstvu to neprekáža

Z nových pravidiel oddlžovania tak vláda spravila ďalší sociálny balíček na úkor firiem.

Osobné bankroty lákajú podvodníkov. Ministerstvu to neprekáža
Zdroj: Dreamstime

Pri čítaní vyjadrení ministerstva spravodlivosti o osobných bankrotoch som iba neveriacky krútil hlavou. Témou totiž boli nové pravidlá osobných bankrotov. Keďže legislatíva je nedomyslená a badať v nej politické zadanie, kde rýchlosť je na úkor kvality, čakal som dve veci: buď bude ministerstvo zatĺkať a tvrdiť, že s novými pravidlami nie je problém, alebo prizná pochybenie a sľúbi aspoň čiastočnú nápravu.
Dočkal som sa však niečoho celkom iného. Z celého rozhovoru totiž kričí, že štát síce veľmi dobre vie, že nová legislatíva priam vyzýva ľudí, aby páchali úverové podvody, no absolútne nič s tým nemieni robiť. Ministerstvo zaujíma iba to, že počet exekúcií klesá a štát to má de facto zadarmo – na úkor veriteľov.


V čom je problém

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.