Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 00:00

Tisíc nových štátnych lôžok živí mýty

Celá bratislavská pätica nemocníc by mala prejsť medicínskym redizajnom.

Tisíc nových štátnych lôžok živí mýty
Zdroj: TASR

Tento týždeň som si spomenul na príhodu ešte z roku 1993, keď som pracoval pre prvú nadnárodnú firmu. Môj kolega z vtedajšej západnej časti Nemecka sa ma spýtal, ako vnímam situáciu po zmene režimu v Československu, ergo život v kapitalizme. Odpovedal som mu, že som síce predpokladal, že to bude „sranda“, len som netušil, že až taká veľká...


Nová nemocnica po starom
Príhoda sa mi vybavila v súvislosti s tvrdením, že Bratislava potrebuje novú tisíclôžkovú štátnu Univerzitnú nemocnicu. Sledujúc diskusiu na túto tému s kľúčovým dôrazom na počet lôžok čoraz viac cítiť, že ak by štát predsa len novú nemocnicu postavil, tak by to pravdepodobne nebola „nemocnica novej generácie“, ale asi len predražená „nová nemocnica fungujúca po starom“, alebo „stará nemocnica v novej budove“. V uvedenej súvislosti uvediem pár faktov (možno čísla už nebudú celkom aktuálne, ale verím, že ako príklad postačia).


Pre tých, čo nevedia, Univerzitná nemocnica Bratislava pozos

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.