Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2019, 00:00

Únia všade niečo vybudovala

Potreba dištancovať sa od Únie, od „zlého Bruselu“, je u niektorých silnejšia, než bol kedysi ich odpor k totalitnému štátu.

Únia všade niečo vybudovala
Zdroj: wikimedia

Pred pätnástimi rokmi sme urobili rozhodnutie, ktoré nás ukotvilo v politicky zjednotenej Európe. Dnes sme jej pevnou súčasťou s právami, povinnosťami a zodpovednosťou.

Ako europoslankyňa som počas päťročného volebného obdobia využila takmer každý víkend, aby som sa stretla s ľuďmi na diskusiách a rôznych podujatiach po celom Slovensku. Snažila som sa prijať každé pozvanie a hovoriť s každým, kto o to prejavil záujem. A takmer všade, kde som bola, som narazila na modrú vlajočku Únie, ktorá označuje, že sa niečo vybudovalo, opravilo, zmodernizovalo z peňazí, ktoré sme dostali z EÚ.

Niekde je to cesta, niekde škola, nemocnica, vlakové nádražie, cyklistický chodník, most, turistická rozhľadňa, alebo hoci aj nové stoličky v diecéznom centre – tých príkladov je obrovské množstvo.


Prínosom nášho členstva v Ú

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.