Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2019, 00:00

Malí podnikatelia musia dostať viac priestoru

Medzi najväčšie prekážky v podnikaní patria nedostatok investičného kapitálu, zlá vymožiteľnosť pohľadávok a ťažký prístup na zahraničné trhy. V Európskom parlamente sme v aktuálnom volebnom období na tieto problémy našli riešenia.

Malí podnikatelia musia dostať viac priestoru
Zdroj: wikimedia

Malé a stredné podniky sú chrbtovou kosťou európskej ekonomiky. Tvoria väčšinu pracovných miest aj európskeho HDP. Z mojich pravidelných rozhovorov s nimi viem, že na Slovensku patria medzi najväčšie prekážky v podnikaní nedostatok investičného kapitálu, zlá vymožiteľnosť pohľadávok a ťažký prístup na zahraničné trhy. V Európskom parlamente sme v aktuálnom volebnom období na tieto problémy našli riešenia. Už v roku 2015 sme schválili investičný balík, z ktorého môžu malí podnikatelia čerpať zvýhodnené úvery. Schválili sme tiež jednoduchšie vymáhanie cezhraničných pohľadávok a v neposlednom rade sme zjednotili certifikáciu výrobkov tak, aby produkt schválený v jednom členskom štáte Európskej únie bolo bez ďalšej byrokracie možné predávať na celom spoločnom trhu. Tieto opatrenia uvoľnia podnikateľom priestor pre lepšie uplatnenie sa,

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.