Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 00:00

Európske peniaze majú slúžiť ľuďom

Len ak budú platiť jasné pravidlá pre všetkých rovnako, dokážeme u ľudí zvýšiť dôveru v EÚ.

Európske peniaze majú slúžiť ľuďom
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Za posledných sedem rokov sa mi spolu s Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou podarilo odhaliť niekoľko veľkých korupčných káuz. A práve v Európskom parlamente vidím príležitosť, ako pomôcť Slovensku a jeho obyvateľom. Európske peniaze sú aj naše. Ak skončia vo vreckách oligarchov, ľudia z nich nebudú mať žiadny úžitok. Žiadne nové cesty, vlaky, opravené nemocnice či školy. Tak ako doteraz, aj po zvolení za europoslanca budem dôsledne strážiť čerpanie a najmä zmysluplnosť využívania európskych peňazí. Prospech z nich musia mať všetci ľudia. Len ak budú platiť jasné pravidlá pre všetkých rovnako, dokážeme u ľudí zvýšiť dôveru v Európsku úniu.

Čo znamená EÚ?

Vstup do Európskej únie bol pre ľudí na Slovensku civilizačnou voľbou a historickým míľnikom. Členstvo v Európskej únii a NATO podstatne rozšírilo možnosti Slovenskej republiky formovať jej vonkajšie prostredie. Hnutie OĽANO podporuje proeurópske smerovanie Slovenskej republiky. Presadzuje však eurorealizmus. V

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.