Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2019, 00:00

Len spravodlivé vzťahy majú nádej

Musíme sa sústrediť na to, čo vieme posilniť a zlepšiť fungovanie

Len spravodlivé vzťahy majú nádej

Projekt európskej spolupráce bol pôvodne budovaný na myšlienke vytvorenia spoločného priestoru pokojnej, mierovej, vzájomne výhodnej obchodnej a hospodárskej spolupráce. Som presvedčený, že ak dnes pre rozdielne politické názory nevieme nájsť potrebnú zhodu vo vízii o budúcnosti Únie, nemali by sme strácať čas a energiu neproduktívnym dohadovaním sa, ale v záujme zlepšenia životných podmienok ľudí sa sústrediť sa na to, čím ešte vieme posilniť a zlepšiť fungovanie spoločného hospodárskeho priestoru.


Aby sme neboli občanmi druhej kategórie
Vzhľadom na to, že po pätnástich rokoch nášho členstva v EÚ životná úroveň občanov Slovenska dosahuje len približne 70 percent priemeru Únie, mali by sme sa pozrieť najmä na to, čo treba urobiť, aby sme v EÚ neostávali občanmi druhej kategórie.


Sociálna spravodlivosť je nevyhnutnou podmienkou dobrého fungovania každej slušnej, civilizovanej a kultúrnej spoločnosti, považujeme preto za potrebné po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.