Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 00:00

Prestaňme sa báť viacrýchlostnej Európskej únie

Prestaňme sa báť viacrýchlostnej Európskej únie
Zdroj: Reuters

Komentátori, ktorí sa rozplývali nad socialistickým kandidátom Fransom Timmermansom, dnes chrlia superlatívy na Ursulu von der Leyenovú. A keby náhodou neprešla hlasovaním Európskeho parlamentu a Európska rada musela vytiahnuť ďalšie meno (napríklad od Macrona), oslavné predvádzanie by pokračovalo.


Je to dôkaz ideovej prázdnoty hlavného európskeho prúdu. Kresťanský demokrat, socialista alebo liberál, je to vlastne jedno. Všetci hovoria viac-menej rovnakým jazykom, používajú rovnaký „proeurópsky“ slovník. Kto takto nehovorí, automaticky je zaradený do tábora Antieurópanov, nacionalistov, extrémistov. V týchto „postideologických“ časoch je rozdeľovanie vrcholných európskych postov mocenským súbojom – jednak inštitucionálnym, je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.