Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Varovanie pre európsku ekonomiku

Sociálne inkluzívna Európa je predpokladom na úspešný boj proti zmene klímy

Varovanie pre európsku ekonomiku
Zdroj: TASR

Zmena klímy je rozhodujúcou výzvou dneška. Naša budúcnosť závisí od toho, ako túto výzvu zvládneme. Cena, ktorú platí naša spoločnosť a hospodárstvo v dôsledku neriešenia klimatických problémov, je neakceptovateľná. Intenzívnejšie a častejšie suchá, lesné požiare a pobrežné a riečne záplavy majú už teraz za následok vysídľovanie obyvateľstva a jeho utrpenie. V našej novej správe z roku 2019 s názvom Vývoj v oblasti zamestnanosti a sociálnej situácie v Európe sa opätovne potvrdzuje, že z dôvodu globálneho otepľovania by sme mohli ročne prichádzať až o dve percentá HDP Európskej únie.


Bojíme sa o náklady na energie
Tieto vplyvy sú merateľné. Ako sa však dá vyčísliť strata domova, v ktorom ste vyrástli? Aké sú sociálno-ekonomické náklady na úbytok prírodných druhov, akými sú včely medonosné, ktoré sa vyvíjali milióny rokov a majú zásadný význam pre našu biodiverzitu?


Nečinnosť v oblasti klímy jednoducho neprichádza do úvahy. Preto je Európska únia svetovým lídrom v oblasti udržateľného rozvoja a boja proti zmene klímy. Všetkých 28 členských štátov EÚ vykonáva Parížsku dohodu z roku 2015 a prevažná väčšina z nich je ochotná zaviazať sa, že do roku 2050 sa z nich stanú uhlíkovo neutrálne krajiny. Fínsko chce tento cieľ dosiahnuť už do roku

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.