Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 00:00

Varovanie pre európsku ekonomiku

Sociálne inkluzívna Európa je predpokladom na úspešný boj proti zmene klímy

Varovanie pre európsku ekonomiku
Zdroj: TASR

Zmena klímy je rozhodujúcou výzvou dneška. Naša budúcnosť závisí od toho, ako túto výzvu zvládneme. Cena, ktorú platí naša spoločnosť a hospodárstvo v dôsledku neriešenia klimatických problémov, je neakceptovateľná. Intenzívnejšie a častejšie suchá, lesné požiare a pobrežné a riečne záplavy majú už teraz za následok vysídľovanie obyvateľstva a jeho utrpenie. V našej novej správe z roku 2019 s názvom Vývoj v oblasti zamestnanosti a sociálnej situácie v Európe sa opätovne potvrdzuje, že z dôvodu globálneho otepľovania by sme mohli ročne prichádzať až o dve percentá HDP Európskej únie.


Bojíme sa o náklady na energie
Tieto vplyvy sú merateľné. Ako sa však dá vyčísliť strata domova, v ktorom ste vyrástli? Aké sú sociálno-ekonomické náklady na úbyto

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.