Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

EÚ potrebuje odvážnu stratégiu

Únia by mala byť svetovým lídrom v dekarbonizácii, za vlastnými cieľmi však stále zaostáva.

EÚ potrebuje odvážnu stratégiu
Zdroj: Reuters

Aby sme odvrátili katastrofickú klimatickú zmenu, ktorá zasiahne celé ľudstvo, globálny rast teploty nesmie presiahnuť 1,5 stupňa Celzia. Vedci preukázali, že dosiahnutie nulových čistých emisií uhlíka do roku 2050 je pre tento kľúčový cieľ Parížskej dohody mimoriadne dôležité. Globálne emisie skleníkových plynov sa však zvyšujú a pre rastúce teploty sú extrémne prejavy počasia čoraz častejšie. Svet musí klimatickej politike venovať oveľa viac.


Podnikateľská príležitosť
Prieskumy potvrdzujú, že občania EÚ chcú vidieť pokrok v boji proti klimatickej zmene. Najmä mladá generácia to dáva nahlas najavo a svojimi klimatickými požiadavkami už ovplyvnila aj výsledky volieb. Európska únia by preto mala zohrávať hlavnú úlohu vo sveto

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.