Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 00:00

Skúška zodpovednosti

Dokážeme, že Slovensko je skvelá značka!

Skúška zodpovednosti
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Uplynulý týždeň postavil predo mňa dve veľké politické výzvy. Rozhodol som sa prijať ponuku vedenia strany Smer a jej predsedu viesť volebnú kandidátku našej strany do parlamentných volieb. A zároveň moja vláda poslala do parlamentu návrh zákona o zásadnej zmene zdravotníctva, verejnosti známej pod názvom Zdravá zmena.


V súvislosti s líderstvom chcem zdôrazniť, že nech som zastával akýkoľvek post v štátnej správe, vždy som vo svojej funkcii presadzoval napĺňanie sociálnodemokratického programu, pretože som presvedčený, že záujmom štátu musí byť dôstojný život každého jedného občana Slovenskej republiky. Či už ide o seniorov, mladé rodiny, deti, chorých alebo zdravotne odkázaných.


Každá z našich vlád presadzovala silné sociálne opatrenia, pretože približovanie životnej úrovne ľudí na Slovensku k vyspelým ekonomikám je pre nás politickým záväzkom. Chodím po Slovensku, vidím, ako ľudia žijú, a snažím sa pre nich pracovať zo všetkých síl.


Zároveň sme stranou, ktorá v podstatnej miere stála pri dôležitých integračných medzníkoch Slovenskej republiky, či už išlo o vstup do EÚ, NATO, Schengenu či o prijatie eura. Je to určujúci vektor našej zahraničnej politiky.


Pri pohľade na politickú scénu som presvedčený, že sme jedinou stabilnou politickou silou, ktorá ponúka silný sociálny program, profesionalitu, odbornosť a skúsenosť. Predkladáme verejnosti konkrétne riešenia problémov. Jedným z nich je zásadná zmena zdravotníctva, ktorú sme predložili v týchto dňoch do parlamentu. Nikdy som netajil, že jednou z priorít mojej vlády je posúvať slovenské zdravotníctvo výrazne dopredu. Vyčlenili sme najvyšší objem financií do zdravotníctva, nakúpili nové postele, nové diagnostické zariadenia a teraz prichádzame do Národnej rady so systémovým opatrením, ktoré zmení celú jeho kvalitu fungovania. Je veľmi dôležité, aby sme neprestali, pretože sme to dlžní všetkým pacientom a všetkým občanom Slovenskej republiky. Zdravie občanov nepozná voľby, nepozná, koľko schôdzí ešte máme pred voľbami, a preto musíme nájsť odvahu v reálnych krokoch pokračovať. Ide o ľudí, o kvalitu ich života, ktorá tvorila a tvorí podstatu našej sociálnodemokratickej politiky.


Slovenské politické strany majú šancu pri tomto zákone ukázať, že im skutočne záleží na občanoch. Som pripravený s nimi hľadať riešenia týkajúce sa zdravej budúcnosti slovenského zdravotníctva. Verím, že túto skúšku zodpovednosti úspešne zvládneme. Dokážme, že Slovensko je skvelá značka!


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.