Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 00:00

Lesk Justina Trudeaua sa stráca

Kanadský premiér sa po októbrových voľbách stále môže vrátiť k moci.

Lesk Justina Trudeaua sa stráca
Zdroj: Reuters

​Všetci sa pýtajú: je Justin Trudeau rasista? Väčšina tých, ktorí si túto otázku kladú, dospeje k záveru, že nie je. Za jeho začiernenou tvárou na fotkách z čias, keď mal 29 rokov, nie sú rasové predsudky, ale chybný úsudok.


Trudeau by bol rasistom iba vtedy, ak by sme si tento pojem vykladali presne opačne. Trudeau je skôr priveľkým multikulturalistom. Nepochopil, že v jeho nenútenosti, s akou prijal inú rasovú identitu, nebola len ľahostajnosť, ale do istej miery aj pohŕdanie, teda opak otvorenosti, ktorú tým chcel prejaviť.


Možno však nad jeho konaním príliš premýšľame. Možno bol len nezrelým bohatým deckom, ktoré rado nosí masky aj v dospelosti. To, že mu to „nedošlo“, môže byť dôsledkom úmyselnej nevedomosti. Narodil sa a vyrástol v rodine premiéra Pierra Elliotta Trudeaua, pre ktorého bol liberalizmus ústrednou kanadskou hodnotou.


Pozorovatelia kanadskej politiky obdivovali úspech mladšieho Trudeaua, no pochybujú o jeho úsudku. Rozšírila sa predstava, že je tvárou, nie mozgom kanadskej vlády. Prej

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.