Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2019, 00:00

Ako nedostať ekonomiku na ARO

Ako nedostať ekonomiku na ARO
Zdroj: Reuters

Federácia holandských penzijných fondov oznámila, že v dohľadnom čase bude nútená znížiť výšku vyplácaných dôchodkov dvom miliónom penzistov. Zároveň sa verejnosť dozvedela, že bude potrebné zvýšiť príspevky až o 30 percent počas najbližších niekoľkých rokov. Kde urobili holandské dôchodkové fondy chybu? Tunelovanie? Chyby v poistnej matematike? Straty z príliš rizikových cenných papierov?


Nie. Holandský penzijný systém, ktorý spravuje majetok vo výške 1 600 miliárd eur, bol doteraz označovaný za jeden z najlepších na svete a tamojšie penzijné fondy (ktorých je v národnej federácii celkom 197) boli považované za vzor dobrého hospodárenia. Náhradový pomer dôchodkov je 80 percent v porovnaní s pôvodnou mzdou holandských dôchodcov – číslo, ktoré vo svete budí

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.