Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2020, 00:00

Slovensko má šancu stať sa Silicon Valley Európy

Ak chceme na Slovensko prilákať výskum, musíme lepšie chrániť duševné vlastníctvo – v opačnom prípade k nám tie najlepšie projekty nikdy neprídu.

Slovensko má šancu stať sa Silicon Valley Európy
Zdroj: Archív HN

Ak by niekto pred 30 rokmi predpovedal, že Slovensko bude svetová jednotka vo výrobe áut na hlavu, pokladali by ho za blázna. A predsa sa to vďaka kombinácii vhodných okolností a šikovných ľudí podarilo. Ak poviem, že Slovensko má šancu stať sa Silicon Valley Európy, možno si poviete, že len snívam. Som však presvedčený, že príležitosť a potenciál tu rozhodne sú. Všetko však záleží na tom, ako sa tejto ambície zhostíme.


Možno sa pýtate, načo nám bude Silicon Valley na Slovensku. Economist zverejnil analýzu, v ktorej naznačil neveselú perspektívu Slovenska a krajín V4 v ďalších rokoch. Slovensko je na tom pr

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.