Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2020, 00:00

Prechod ku klimatickej neutralite prospeje všetkým

Ekologická transformácia je ekonomickou príležitosťou.

Prechod ku klimatickej neutralite prospeje všetkým
Zdroj: TASR/AP/Rick Rycroft

Klimatická transformácia, ktorá je súčasťou ekologického dohovoru, je etickým imperatívom a zároveň ekonomickou príležitosťou. Musíme upraviť náš spôsob výroby a spotreby, aby sme tak chránili naše zdravie a blahobyt a zachovali našu planétu pre budúce generácie. Nemáme inú možnosť, pretože nemáme inú planétu. V posledných desaťročiach sme v Európe preukázali, že je možné prerušiť väzbu medzi emisiami CO2 a hospodárskym rastom. Z dlhodobého hľadiska nám prechod ku klimatickej neutralite všetkým prospeje. Zároveň si táto transformácia v krátkodobom horizonte vyžiada značné úsilie a podstatné zmeny od občanov a regiónov, ktoré sú vo veľkej miere odkázané na fosílne palivá.


Toto je dôvod, prečo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.