Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2020, 00:00

Dokážu samosprávne kraje riadiť aj regionálne vlaky?

Namiesto integrácie si vlaková a autobusová doprava skôr konkurujú.

Dokážu samosprávne kraje riadiť aj regionálne vlaky?
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Politické strany už pravidelne v predvolebnom období sľubujú zlepšenie poskytovania služieb verejnej osobnej dopravy, hlavne koordináciu autobusovej a vlakovej dopravy, ktorých vysoké nároky na dotácie vyvoláva v niektorých prípadoch aj súbežnosť oboch dopráv. Ich vozidlá jazdia poloprázdne a v mnohých prípadoch bez vzájomnej nadväznosti spojov.


Zodpovedný je štát
Je celkom isté, že vlaková aj autobusová doprava sa nikdy nevedeli dohodnúť, o čom môže najlepšie hovoriť cestujúca verejnosť, ktorej prípojný autobus odchádza zo zastávky niekoľko minút pred príchodom vlaku a naopak. Kto je za to zodpovedný? Všetci, ale hlavne štát, ktorý si v čase pr

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.