Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2020, 00:00

Koronavírus a rodinné financie

Najväčším nepriateľom investora sú jeho emócie.

Koronavírus a rodinné financie
Zdroj: Reuters

Celkom jasne si pamätám, ako som sa na začiatku tohto roka zamýšľal nad tým, čím by mohol byť rok 2020 výnimočný. Dnes je to už jasné a dlhé roky si ho určite budeme pamätať. Koronavírus priamo či nepriamo ovplyvňuje každého jednotlivca, rodinu i firmu. Ovplyvňuje a bude ovplyvňovať aj naše peňaženky. Poďme sa pozrieť na niektoré základné pravidlá osobných alebo rodinných financií, ktoré v čase, v akom žijeme, naberajú na dôležitosti. Práve toto je obdobie, keď správne nastavené rodinné financie nám zachránia mnohé prebdené noci.

Finančná rezerva
Začnem najprv tým najdôležitejším, čo v krízových časoch potrebujeme, a tým je dostatočná finančná rezerva. Ak ju nemáme, tak sa mimoriadne vystavujeme možnej nepriazni osudu. Krátkodobá strata príjmu či nepredpokladaný výdavok nás dostávajú do ťažko riešiteľnej situácie. Každá rodina musí mať finančnú rezervu v minimálnej výške troch až šiestich mesačných platov. Tým si vytvo

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.