Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Motor bez benzínu nenaskočí a benzín bez motora môže maximálne tak zhorieť. Auto sa bez prevodovky nepohne. Bez motora, alebo kolies tiež nie. Takzvaný „malý biznis“ môže bez takzvaného „veľkého biznisu“ možno chvíľu existovať, ale nakoniec sa položí.

Hospodárstvo akejkoľvek krajiny je previazaný, takmer organicky fungujúci systém, kde všetko zo všetkým súvisí. A nakoniec je to dnes tak už na celej planéte. Celý svetový hospodársky systém je prepojený a funguje tak ako funguje v celku. Volá sa to globálna ekonomika.

Otáľanie vlády s programom na podporu „veľkého biznisu“ je v tomto kontexte nepochopiteľné. Vzhľadom na krátkosť času, ktorý jej COVID-19 dal a dáva je možno pochopiteľné, že to nemajú pripravené v šuplíku. Ale určite sa nedajú chápať signály, ktoré smerom ku kľúčovým priemyselným odvetviam vláda vysiela. Vytvára tým totiž obrovskú nervozitu, ktorá môže spôsobiť dokonca v prvých chvíľach vyššie než nevyhnutné škody.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.