Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2020, 00:00

Na cestu do ďalšieho levelu potrebujeme ľudí

Naše limity brzdí radikálna prevaha študentov humanitných smerov.

Na cestu do ďalšieho levelu potrebujeme ľudí
Zdroj: Peter Mayer

Nálepkovanie Slovenska pojmom „výrobná dielňa“ sa zástupcom priemyslu nepočúva dobre. Už dnes naprieč odvetviami existujú slovenské firmy s kvalitným interným výskumom a vývojom. O niečo ťažšiu pozíciu majú v tomto smere, paradoxne, veľké zahraničné koncerny. Dostať od matky zelenú nielen v oblasti výroby, ale aj v oblasti výskumu a vývoja je momentálne za hranicou kondície Slovenska.

Samozrejme, každá investícia, ktorá príde, našu krajinu obohatí a posunie vpred. Vznikajú vďaka nej pracovné miesta, zvyšuje konkurenciu na trhu práce a posilňuje hospodárstvo. Ak chceme viac, ak sa chceme od statusu výrobnej veľmoci posunúť do levelu vývoja a výskumu, musíme zadefinovať oblasti, na ktorých by sme mali spoločne a dlhodobo pracovať. Firmy a štát bok po boku.


Nedostatok výskumno-vývojových pracovníkov
Základným problémom výskumu a vývoja na Slovensku je nedostatok výskumno-vývojových pracovníkov. Naše limity brzdí radikálna prevaha študentov humanitných smerov. Ak chceme tvoriť hodnoty, ktoré poženú naše HDP a životnú úroveň vyššie, musíme tento pomer zmeniť v prospech absolventov technických odborov, ktorých Slovensko ako priemyselná krajina nutne potrebuje.

Superodpočet ako riešenie
Začať by sme preto mali hĺbkovou reformou vzdelávania. Na základných školách je potrebné posilniť a skvalitniť kariérne poradenstvo, vnášať informácie o kariére do vyučovacích predmetov, posilňovať kontakt so zamestnávateľmi. Tieto zmeny by mali na úrovni stredných škôl plynulo prejsť do výraznejšej podpory podnikových škôl, ktorých zriaďovateľmi sú významní zamestnávatelia v priemysle. V oblasti vysokoškolského vzdelávania by sme mali začať zmenou systému vyhodnocovania kvality vzdelávania a prípravy tak, aby na jeho základe bolo nastavené financovanie. Pokračovať musíme v podpore spolupráce medzi akademickým prostredím a podnikateľským sektorom.


No a v neposlednom rade treba rozšíriť podporu priamo na mladých výskumno-vývojových pracovníkov. Jednou z možností je forma superodpočtu vo výške 250 percent mzdových nákladov na pracovníka do 35 rokov minimálne na tri roky.

Ambície zadefinované máme, plán, ako ich naplniť, tiež. Jediné, čo nám chýba, je odvaha vybrať sa na dlhú cestu, ktorá nebude jednoduchá, ale na jej konci nás čaká Slovensko, aké si všetci želáme.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.