Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2021, 00:00

Druhý pilier by mal byť automatický

Nastavenie penzijného systému má obsahovať povinnosť informovať občanov o predpokladanej výške ich dôchodku zo všetkých troch pilierov.

Druhý pilier by mal byť automatický
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Rozumné nastavenie dôchodkového systému je veľmi dôležitým predpokladom budúcej prosperity každej krajiny. Demografický vývoj mnohých častí sveta v priebehu posledných desaťročí jeho váhu výrazne zvyšuje. Slovensko nevynímajúc. Veľmi citlivo preto vnímame prebiehajúcu diskusiu týkajúcu sa navrhovaných úprav penzijného systému. Plánované ukotvenie ústavným zákonom vzbudzuje prirodzený rešpekt predložených zmien. Môžu totiž ovplyvniť reálne životy mnohých obyvateľov na dlhé roky.

CFA Society Slovakia preto uskutočnila medzi svojimi členmi interný prieskum vzhľadom na ich názor na kľúčové otázky návrhu ústavného zákona o starobnom dôchodkovom systéme. CFA Society Slovakia je nezisková organizácia, ktorá združuje lokálnych investičných a finančných profesionálov. Je súčasťou globálnej rodiny viac ako 160 spoločností, ktoré zastrešuje CFA Institute, najväčšia svetová profesijná organizácia. Na prieskume sa celkovo zúčastnilo 32 odborníkov z investičného a finančného odvetvia.

Dlhodobá udržateľnosť
Členovia CFA Society Slovakia jednoznačne podporili názor, že nastavenie dôchodkového systému by malo zohľadňovať jeho vplyv na dlhodobú udržat

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.