Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2014, 23:57

Eurovoľby – šanca pre Slovensko

Dnes píše

V týchto dňoch prebiehajú diskusie k vážnym témam, jednou z nich sú určite eurovoľby. Posledné dva týždne majú občania možnosť počúvať vyjadrenia jednotlivých kandidátov a lídrov politických strán, ako si predstavujú budúce účinkovanie v Bruseli v prípade zvolenia. Na niekoľkých takýchto diskusiách som sa zúčastnil osobne a musím konštatovať, že len veľmi málo našich kandidátov má jasnú víziu, kam sa môže dostať Slovensko za ďalších päť rokov, čo sa môže zlepšiť a čo by mali slovenskí politici urobiť pre to, aby sme naše členstvo v EÚ naplno využili. Mnohé vyjadrenia kandidátov sú vysoko stranícke a vo väčšine prípadov, žiaľ, neboli podložené výsledkami svojej práce na politickej a hospodárskej scéne za uplynulých päť alebo desať rokov.

Dnes je každému občanovi jasné, že odmeny, ktoré dostávajú europoslanci, sú omnoho vyššie než odmeny našich najvyšších štátnych predstaviteľov, a preto by do Európskeho parlamentu mali prichádzať ľudia, ktorí dokážu odviesť maximum práce pre Slovensko. Účasť v europarlamente nemá slúžiť na napĺňanie osobných ambícií jednotlivých europoslancov, ale má slúžiť na prezentáciu a obhajovanie záujmov Slovenska. Za uplynulé obdobia mám jediný pozitívny príklad intenzívnej komunikácie so zamestnávateľmi v osobe pána podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča a jeho tímu vrátane nášho zastúpenia v Bruseli. Jedine z tejto strany bol záujem o konzultácie a stanoviská na Európskou komisiou predkladané strategické materiály. Rád by som položil otázku všetkým europoslancom, aké aktivity vyvinuli smerom k slovenským zamestnávateľom, aby pomohli podnikateľskému prostrediu, aby pomohli ekonomickému rastu, aby pomohli občanom Slovenska? Prezentujú sa tým, koľkokrát v pléne vystúpili, ale otázka je, ako kvalitne vystúpili, keď svoje vystúpenia nekonzultovali ani s predstaviteľmi vlády, ani s predstaviteľmi slovenského parlamentu. Prajem si, aby občania Slovenska pri voľbách veľmi rozmýšľali, ktoré politické strany a ktorých ľudí podporia. Slovensko potrebuje ekonomický rast, občania potrebujú zamestnanie, potrebujú politikov, ktorí im umožnia, aby ich deti študovali na kvalitných školách a mali istotu zamestnania, jednoducho, aby sme o päť alebo desať rokov mohli konštatovať, že Slovensko využilo všetky možnosti a príležitosti, že podiel priemyslu na HDP nie je 25, ale 30 percent a miera nezamestnanosti nie je 14, ale možno 11 percent. A to sa dá dosiahnuť len s kvalitnými ľuďmi, nie s tými, ktorí sľubujú, ale doteraz v živote nič nedosiahli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.