Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Viac ako rok trvali rokovania nášho tímu na ministerstve obrany týkajúce sa prevádzky a servisu nadzvukových lietadiel MiG 29 s ruským dodávateľom. Predchádzajúca zmluva bola pre Slovensko výrazne nevýhodná, no nakoniec sa nám podarilo uzavrieť na jeseň 2011 zmluvu výrazne slušnejšiu. Skončí sa však na budúci rok.

Preto som so záujmom zaregistroval správy o naštartovaní rokovaní o prenájme stíhačiek JAS-39 Gripen začiatkom roka 2014 medzi ministerstvom obrany a švédskou stranou. Hovorilo sa o potrebnom nálete 1200 hodín pre slovenských pilotov, o zhruba 18 až 24 mesačnej logistickej príprave, o výcviku pilotov. Vcelku reálny plán aj akceptovateľné politické rozhodnutie. Vzhľadom na situáciu na Ukrajine a úlohu Ruska v nej, ako aj vzhľadom na známy nedostatok servisu – ktorý ruská strana (ne) poskytovala k lietadlám MiG 29 – zámer prenájmu švédskych stíhačiek podľa vzoru viacerých susedných krajín hodnotila odborná

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.