27.02.2017, 12:55

Sulík reaguje na Mikloša: Excel je skvelý, lebo funguje exaktne a nezradí

Šéf strany SaS na sociálnej sieti reagoval na komentár Ivana Mikloša v HN. Exminister financií sa venoval tomu, čo Richard Sulík predstavuje.

Sulík reaguje na Mikloša: Excel je skvelý, lebo funguje exaktne a nezradí
Zdroj: HN

Niekoľko spresnení k dnešnému komentáru Ivana Mikloša:

1. Neodmietam univerzalitu ľudských práv, iba hovorím, že nie všetci ľudia sveta môžu mať na Slovensku rovnaké práva ako občania SR. Napríklad právo voliť, právo na pobyt, právo pracovať.

2. Bloger Jánoš spochybnil prepočty k Odvodovému bonusu, na čo som už viackrát reagoval, že dodám nové prepočty hneď ako budem mať k dispozícii čísla za rok 2016. Dohodnutý som už aj s INEKOm a INESSom.

​3. Nepovedal som, že dovoz lacnej pracovnej sily je pre Slovensko nevýhodný, ale povedal som, že ak je nedostatok pracovných miest, mal by štát napríklad začať rušiť sociálne podniky, podporu pre bane a pod.

4. Je pravdou, že na rozdiel od Ivana Mikloša odmietam imigráciu aktívne podporovať (citát Mikloš: "Napríklad imigráciu je potrebné vnímať aj v súvislosti s demografickým vývojom, nízkou pôrodnosťou a starnutím populácie, takže by sme ju nie že nemali odmietať, ale mali by sme ju aktívne podporovať.")

5. A samozrejme, otrepaný a prázdny argument o geopolitike, ktorý nás reálne stál dve miliardy eur, ktoré vďaka Miklošovi išli ako neodvolateľné a bezpodmienečné záruky do Grécka. Tomu ja hovorím ekonomická vlastizrada.

Richard Sulík zverejnil reakciu na Ivana Mikloša na svojom Facebooku

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.