Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2017, 00:00

Armáde zmizli granáty, no politikov trápi poštár Danko

Na Slovensku strácame citlivosť verejnosti a médií na podstatné témy.

Armáde zmizli granáty, no politikov trápi poštár Danko
Zdroj: Peter Mayer

Stáva sa, že ktosi čosi ukradne a informácia o tom sa objaví v správach. Ale zaradiť krádež vojenskej munície medzi bežné krádeže je už priveľa. Spoločnosť takmer netrápia otázky, o aký rozsah krádeže ide a kto je zodpovedný reálne, ale aj politicky? Ako je vôbec možné, že verejná mienka pri takej závažnej krádeži nedokáže vyvinúť tlak, aby poskytli úplné informácie a vyvodili zodpovednosť? Aj politickú.

V médiách dominujú rôzne, viac či menej nepodstatné témy. Riešime, ktoré mesto bude smart, kedy sa skončí zimné počasie, či prezident lieta domov za svoje alebo za štátne, či poslanec prestupujúci do štvrtej strany bude lídrom opozície, alebo či dokázal iný poslanec najazdiť autom za rok dvestotisíc kilometrov. Témou otvárania cudzej pošty žije Slovensko celý týždeň. Vedie sa o tom množstvo diskusií a polemík. Ale to, že z muničného skladu zmizlo minimálne osem ručných granátov a jedenásť protitankových striel a niekto s nimi možno chodí po Slovensku, je len nepodstatná téma. Rezonuje v médiách tri dni a už sa nikto n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.