Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2017, 00:00

Adela Vinczeová: O manželstve už viem všetko

Adela Vinczeová: O manželstve už viem všetko
Zdroj: Daniela Matušková, Matúš Lago/iDnes.cz

Človek verejný veľmi dobre pozná systém hodnotenia vlastnej osoby na základe vzorca – podľa seba súdim teba. Novinkou však je, akých varovaní sa človek dočká po svadbe... a to bez vyžiadania.

To vás prejde. Veď uvidíš po svadbe. Žena ťa už nebude nikam púšťať. Prípadne – bude ťa ťahať stále domov. Z tohto mi konkrétne vyplýva, že ženy v manželstve rozhodujú o pohybe manžela. Ako svedomitá žena som už druhý týždeň v strehu sebapozorovania, kedy prvýkrát zakážem mužovi niekam ísť. Prípadne kedy budem nástojiť na tom, aby išiel už z krčmy domov, aby sa mi splnil môj ženský sen – mať doma pripitého a namosúreného muža. Lebo vedľa takého sa spí najlepšie.


Ďalej je podľa okolia dôležité si uvedomiť, že láska zo zásady vyprchá. Chémia ešte skôr, a potom je to už o tom nejako vydržať. To, že sme sa ešte nikdy nepohádali, je len preto, že sme zamilovaní. Doma sme s mužom sedeli a úpenlivo hľadali tému, kvôli ktorej by sa oplatilo hádať. Opäť sme sa bez hádky zhodli na tom, že hádka je len boj o energiu bez riešenia a v nej sa dokáže každá téma tváriť dôležito a hádkyhodne.


Aby som nemaľovala veľkého čerta na stenu manželstva, musím sa priznať, že sme stretli aj spokojných manželov. Len tí o svojej dlhoročnej spokojnosti nepotrebujú „poúčať“ iných. Skutočná láska je si sebou istá a nemá prečo niekoho o niečom presviedčať.


Zas som sa pri tejto novej skúsenosti dostala k uvedomeniu, že je jedno, či je človek v manželstve alebo nie. Či mu manželstvo vydrží krátko alebo dlho, nikto nemá právo posudzovať, čo by ako malo byť a podľa akých vzorcov sa čo vyvinie. Dôvod je prostý – vzťahy sú dokonalým individuálnym učením cez zrkadlenie.

Takže, milí podpapučníci – žena vám dáva len toľko slobody, koľko si dávate sami. Milé „nemilované a nepovšimnuté“ – manžel nám venuje toľko pozornosti, koľko si jej venujeme sami. A tieto lekcie trvajú presne toľko, koľko treba. Skláňam sa pred každým, kto vie tieto lekcie čítať a učiť sa z nich. Chápem všetkých, ktorí to nie vždy vedia. Mám s tým svoje – neprenosné skúsenosti. Preto ich ponúknem len na vyžiadanie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.