Francúzi sa chytili šance

29.06.2006, 00:00

Futbalisti Francúzska sa stali posledným účastníkom štvrťfinále na majstrovstvách sveta v Nemecku. Zverenci trénera Raymonda Domenecha vyhrali v utorkovom poslednom osemfinálovom dueli na štadióne v Hannoveri nad Španielskom 3:1. Skóre duelu otvoril v 28. min z pokutového kopu Španiel David Villa, no štyri minúty pred prestávkou sa Franckovi Ribérymu podarilo po sólovom nájazde vyrovnať. Francúzi potom dokonale otočili vývoj stretnutia, keď v 83. min Vieira hlavou po priamom kope Zidana prakticky rozhodol o osude duelu, a v nadstavenom čase potvrdil francúzsky postup Zinedine Zidane. Španieli svojho veľkého rivala nezdolali v súťažnom zápase ani v šiestom vzájomnom dueli. Francúzsko sa vo štvrťfinále stretne v sobotu o 21.00 h vo Frankfurte nad Mohanom s úradujúcimi majstrami sveta z Brazílie.

18. máj 2024 11:05