TASR/Martin Baumann

Slovenské volejbalistky zmietli Švajčiarsko a vedú skupinu

24.08.2019, 21:44
Proti Švajčiarkam mali od úvodu zápas pevne v rukách a pred 4100 divákmi napokon triumfovali za 66 minút.

Slovenské volejbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave. V nedeľu zdolali tím Švajčiarska 3:0 a v priebežnej tabuľke im patrí prvé miesto bez straty setu.

Zverenky Marca Fenoglia čaká na ME voľný deň, v najbližšom zápase privítajú v pondelok 26. augusta o 20.00 h výber Bieloruska.

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (20, 15, 22)

zápas trval 66 minút, rozhodovali: Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov.

SR: Kostelanská, Pencová, Palgutová, Koseková, Radosová, Herelová, libero Španková (Ovečková). Tréner: M. Fenoglio.

Švajčiarsko: Schottroffová, Matterová, Pierretová, Storcková, Brunnerová, Kuenzlerová, libero Depratiová (Wassnerová, Zauggová, Staffelbachová). Tréner: T. Lippuner.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, od úvodu si udržiavali náskok a po smeči Palgutovej viedli 8:5. V ďalšom priebehu prvého setu hrali bez výkyvov, pred jeho záverom viedli 20:14. Napokon zvládli aj koncovku a triumfovali 25:20.

V druhom sete bol na začiatku stav vyrovnaný, ale potom si opäť Slovenky vypracovali náskok, po úspešnom bloku viedli 7:5. Náskok Fenogliho zverenkýň postupne rástol, neskôr viedli 19:10. Druhý set napokon získali v pomere 25:16.

Tretí set mal rovnaký scenár ako predchádzajúce dva. Slovenské volejbalistky podporované skvelými divákmi mali od úvodu hru v rukách a hoci sa Švajčiarky snažili o zvrat, nestačilo to. Slovensky napokon triumfovali 25:22.

hlasy po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Hrali sme dobre, s dievčatami som spokojný. Pre nás je dobré, že Nemky zdolali Španielky, sme veľmi blízko k postupu zo skupiny."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "Takto sme si to predstavovali. Vyhrali sme dva zápasy z dvoch a sme blízko nášho cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Švajčiarky nám nedalo nič zadarmo, na víťazstvo sme sa nadreli."

Karin Palgutová, smečiarka SR: "Bola to dráma. Vedeli sme, že musíme ísť naplno od začiatku do konca. Súperky mali dobrý servis, ale mali sme dobrý útok."

Michaela Španková, libero SR: "Zápas bol ťažší ako včera. Vedeli sme, že sa môžeme niekam posunúť a vyšlo to. Je to ideálny scenár byť po dvoch dňoch na čele tabuľky bez straty setu. Uvidíme, aké budú ostatné zápasy."

ďalší výsledok D-skupiny:
Nemecko - Španielsko 3:1 (-15, 19, 29, 18)

6. Švajčiarsko 2 0 2 0:6 0

01 - Modified: 2023-12-05 21:13:17 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026 02 - Modified: 2023-08-27 21:55:48 - Feat.: - Title: Naše volejbalistky boli blízko k senzácii. Záver proti favoritkám však nezvládli a na šampionáte končia 03 - Modified: 2022-09-04 17:37:43 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili šiestykrát na európsky šampionát 04 - Modified: 2022-08-31 13:00:00 - Feat.: - Title: Tenis bez rakiet či basketbal bez driblovania. Pozri sa, ako by sa hrali dnešné športy so starými pravidlami 05 - Modified: 2022-08-20 19:06:02 - Feat.: - Title: HN24: Slováci stratili šancu na postup
20. máj 2024 00:45