Lukáš Migaľa (Banská Bystrica) a Matúš Vojtko (Slovan) počas zápasu 2. kola futbalovej Niké ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica. FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Belasí remizovali s Banskou Bystricou, majster v lige stále čaká na víťazstvo

05.08.2023, 20:29

Bystričania išli do vedenia v 11. minúte zásluhou Enza Maura Arevala Acostu, ale po góle chorvátskeho stredopoliara Marka Toliča v 37. minúte sa Slovan nadýchol k obratu.

Futbalisti Slovana Bratislava iba remizovali v 2. kole Niké ligy doma s Duklou Banská Bystrica 2:2. Po minulotýždňovej bezgólovej remíze v Košiciach tak úradujúci majster stále čaká na prvé víťazstvo v ligovej sezóne.

2. kolo Niké ligy

ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 37. Tolič, 50. Abubakari – 11. Acosta, 87. Záhumenský. Rozhodovali: Dzivjak – Bednár, Košecký, ŽK: Migaľa, Slebodník

Slovan: Borjan – Vojtko (70. Marcelli), Wimmer, Voet, Blackman – Tolič (70. Kucka), Weiss, Lichý – Barseghjan (78. Čavrič), Abubakari (78. Zuberu), Zmrhal

Banská Bystrica: Hruška – Záhumenský, Willwéber, Hlinka, Uhrinčať, Migaľa (83. Pišoja) – Richtárech (83. Guimaraes), Ľupták (83. Depetris), Acosta (58. Slebodník) – Polievka (90.+1 Svetlík), Rymarenko

V závere polčasu nepremenil Vladimír Weiss pokutový kop, ale po prestávke po jeho prihrávke skóroval zblízka ghanský útočník Malik Abubakari. Hosťom však vyšla v 87. minúte štandardka, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Timotej Záhumenský a zariadil deľbu bodov.

01 - Modified: 2023-08-07 06:53:14 - Feat.: 1 - Title: Bosniansky futbalista a bývalý útočník Slovana Nermin Crnkič zomrel vo veku 30 rokov 02 - Modified: 2023-08-03 13:18:08 - Feat.: 1 - Title: Súper Slovana: Jeho hviezdy berú desiatky tisíc eur, problémy im vedia spraviť vlastní fanúšikovia 03 - Modified: 2023-08-03 09:50:38 - Feat.: 1 - Title: Slovan spoznal súpera. Narazí na silný tím z Izraela
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
28. apríl 2024 08:42