Zľava Dávid Strelec, Nino Marcelli a Juraj Kucka. Hráči oslavujú druhý gól v prvom zápase play off Európskej ligy. FOTO: TASR/Pavel Neubauer

Kolektívny a obetavý výkon. Belasí doma zdolali cyperského majstra a priblížili sa k skupine Európskej ligy

24.08.2023, 23:21
  • Odvetný zápas je na programe o týždeň vo štvrtok 31. augusta o 19.00 SELČ v Limassole.
  • Žreb skupinovej fázy Európskej ligy sa uskutoční 1. septembra.

• Ak by aj Slovan nezvládol proti Arisu odvetu, má garantovanú účasť v skupine Konferenčnej ligy.

Futbalisti bratislavského Slovana sú o čosi bližšie účasti v skupinovej fáze Európskej ligy. Belasí totiž v prvom zápase kvalifikačného play-off doma zdolali cyperského majstra Aris Limassol 2:1. Ťažili najmä zo silného prvého polčasu, v druhom dejstve boli už nebezpeční aj hostia.

Oproti poslednému domácemu pohárovému vystúpeniu proti izraelskému Maccabi Haifa urobil tréner slovenského šampióna Vladimír Weiss niekoľko zmien v základnej zostave. V obrane nastúpili od začiatku Wimmer a Blackman, v strede poľa Tolič a vpredu mladá krv zastúpená Davidom Strelcom a Ninom Marcellim.

A poslední dvaja menovaní najmä v prvej 45-minútovke robila poriadne problémy hosťujúcim zadákom. Slovan pôsobil živším a dynamickejším dojmom. Naopak hostia z Cypru, za ktorých hral od začiatku zápasu aj slovenský legionár Július Szöke, neboli vo svojej koži.

Opäť Tolič

Nie úplne ideálne herné rozpoloženie predviedli hostia v 34. minúte, keď sa v strede obrany Arisu zjavil po dlhom pase nikým nestrážený Marko Tolič. A legionár z Balkánu už vedel čo s loptou. 1:0 a tribúny boli vo vare. Tolič sa presadil aj naposledy v pohárovom zápase na pôde Maccabi Haifa.

Ihneď po prestávke mohol dať Tolič ďalší gól. No po signále z rohového kopu zblízka prestrelil.

Odmena za aktivitu

Čo však nevyšlo Toličovi, to sa podarilo v 57. minúte Davidovi Strelcovi. Útočník domácich ťažil z dravosti Nina Marcelliho, ktorého pokus brankár Vaná Alves iba vyrazil a ofenzívna posila Slovana rozjasala Tehelné pole po druhýkrát. 2:0. Ako Strelec, tak aj Marcelli išli v zápase na doraz a zaslúžene boli odmenení za svoju aktivitu.

Bohužiaľ, viac gólov už domáci nestrelili. Slovanu akoby už začali dochádzať sily a Aris, pre zmenu, ožil. A v 67.minúte prišiel kontaktný gól, keď loptu poľahky doklepol do siete Mayambela. 2:1 – a nálada sa o čosi zhoršila.

Momentum zápasu sa zrazu preklopilo na stranu Arisu a nejeden fanúšik si spomenul na duely z nedávnej minulosti, keď Slovan v záveroch inkasoval. Teraz však už zostal stav, našťastie, nezmenený.

Pochvala aj od Weissa

Záver bol už skôr nervózny a rozkúsovaný, Slovan však mimoriadne dôležitý triumf uhájil. A k prieniku do skupiny Európskej ligy ma aktuálne bližšie než Limassolčania.

„Podali sme výborný výkon, bol to zápas s nevyužitými šancami aj zbytočným inkasovaným gólom. Musel som zo základnej zostavy vynechať (syna) Vlada, ktorý ešte nie je úplne doliečený. Ďakujem ľudom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru. Uvidíme, či tento výsledok bude stačiť na postup. Iba osemnásťročný Marcelli hral výborne, pracoval na veľkom priestore. Mal kŕče, preto som ho striedal,“ uviedol tesne po stretnutí pre RTVS domáci kormidelník Vladimír Weiss st.

01 - Modified: 2023-08-24 20:46:40 - Feat.: 1 - Title: Tesná, ale dôležitá výhra. Slovan po bojovnom výkone zdolal cyperský Aris Limassol 2:1 02 - Modified: 2023-08-24 13:39:31 - Feat.: 1 - Title: Nový predajný artikel pre zahraničie? Šikovný krídelník, ktorého klub získal zadarmo, rastie v Trnave v lídra 03 - Modified: 2023-08-22 13:04:53 - Feat.: 1 - Title: Cyperský súper Slovana? Aris má v tíme Slováka s víťaznou DNA 04 - Modified: 2023-08-21 11:00:54 - Feat.: 0 - Title: Čaká Slovan v Izraeli zelené peklo? Ultras Maccabi Haifa vítajú bratislavských fanúšikov pozvaním na pivo 05 - Modified: 2023-08-15 19:32:52 - Feat.: 1 - Title: Slovan svoj sen o skupine Ligy majstrov dosníval. S izraelským šampiónom prehral aj druhý zápas 06 - Modified: 2023-08-15 13:59:47 - Feat.: 1 - Title: Bývalý útočník Slovana pre HN: Maccabi? Majú možno najhorúcejší štadión na svete. Ako keby ste hrali v saune
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-14 10:54:20 - Feat.: - Title: Slovan má ďalší titul, belasí sa však musia už pozerať za horizont. Tieto aspekty treba zlepšiť či doriešiť 05 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska
27. apríl 2024 18:57