V popredí zľava Lucas Chevalier (OSC Lille), Marko Tolič (Slovan) a Gabriel Gudmundsson (OSC Lille) bojujú o loptu počas zápasu 3. kola A-skupiny Európskej konferenčnej ligy OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava vo francúzskom Lille. FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Víťazná šnúra Slovanu končí: Po prehre v Lille o post lídra A-skupiny

26.10.2023, 21:01
26.10.2023, 22:17

Slovan nenatiahol víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach na deväť zápasov. V Lille síce viedol od 23. minúty po góle Aleksandara Čavriča, ale domáci po zmene strán otočili skóre.

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v stretnutí tretieho kola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku OSC Lille 1:2 a prepustili francúzskemu súperovi prvé miesto v tabuľke A-skupiny.

Slovan nenatiahol víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach na deväť zápasov. V Lille síce viedol od 23. minúty po góle Aleksandara Čavriča, ale domáci po zmene strán otočili skóre zásluhou Yusufa Yaziciho a Remyho Cabellu.

Defenzívna zostava

Tretie kolo Európskej konferenčnej ligy

A-skupina:

OSC Lille - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 68. Yazici, 82. Cabella - 23. Čavrič, ŽK: Diakite, Bentaleb - Kucka, Wimmer, ČK: 85. Lovat (Slovan). Rozhodovali: Pairetto - Imperiale, Berti (všetci Tal.), 18.350 divákov.

Lille: Chevalier - Tiago Santos, Diakite (66. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson - Gomes (90. Bouaddi), Andre (66. Bentaleb) - Ounas (66. Zhegrova), Cabella, Yazici - David (86. Cavaleiro)

Slovan: Borjan - Kašia, Bajrič (90. Zmrhal), Wimmer - Blackman (89. Pauschek), Kucka, Savvidis (89. Strelec), Kankava (90.+4 Abubakari), Lovat - Barseghjan (90.+4 Tolič), Čavrič

Duel nedohral Lucas Lovat, ktorý dostal v 85. minúte červenú kartu. Lille sa vďaka triumfu dostalo o bod pred slovenského šampióna, ktorý figuruje na druhej priečke tabuľky.

Ďalší zápas v EKL odohrá slovenský šampión opäť proti Lille vo štvrtok 9. novembra o 21:00 na Tehelnom poli.

Slovan nastúpil v defenzívnejšej zostave, v útoku dostali príležitosť Barseghjan s Čavričom. Lille v porovnaní s predošlými zápasmi obmenilo základnú jedenástku, chýbalo v nej zopár stabilných členov. Domáci sa od začiatku snažili vytvoriť si tlak, ale narážali na kompaktné štruktúry "belasých".

Hostia držali na dištanc najnebezpečnejšieho hráča súpera Davida a sami sa postupne osmelili v ofenzíve. V 21. minúte prihral Čavrič v šestnástke Barseghjanovi, ktorý však preváhal ideálny okamih na strelu a loptu poslal ľavačkou vedľa brány.

Čavrič už o chvíľu predviedol svoje kanonierske schopnosti, keď po Lovatovom krížnom centri z ľavej strany napálil loptu zblízka do siete - 0:1. Situáciu ešte preveroval VAR, ale nešlo o ofsajd a gól platil.

Slovan nevyužil príležitosť

Hlasy po zápase

• Paulo Fonseca, tréner Lille: "V prvom polčase sme neukázali dobrý prístup. Hrali sme hlboko pod naše možnosti, v budúcnosti sa to už nesmie opakovať. Po prestávke sa naša hra výrazne zlepšila, hráči sa viac hýbali a dokázali si vytvárať nebezpečné šance. Vážim si víťazstvo nad silným súperom, prvý polčas však musí byť pre nás varovaním."
  • Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Sme sklamaní z prehry, ale nie z výkonu. Prišli sme s rozumnou taktikou, ktorú sa nám darilo plniť až do chyby pri vyrovnávajúcom góle. Gratulujem Lille k víťazstvu, ale my sme si za dnešný výkon možno ten bod zaslúžili. Mužstvo chválim za disciplínu, obetavosť a kvalitu. Mali sme dve-tri dobré príležitosti, žiaľ, dostali sme dva zbytočné góly."
  • Kevin Wimmer, obranca Slovana: "Všetci sme veľmi sklamaní, pretože výkon bol dobrý a boli sme domácim vyrovnaným súperom. Sťažili sme im cestu za víťazstvom a mali sme aj trochu smoly. Na tomto výkone však môžeme stavať."
Lille mohlo vyrovnať po polhodine, Borjan sa však vyznamenal pri nebezpečnej hlavičke Davida a dorážke Andreho. V 44. minúte Gomesov volej minul bránu Slovana, ktorý si tak udržal polčasové vedenie.

Domáci vyrukovali do druhého dejstva s väčšou snahou. V 57. minúte vyrazil Borjan centrovanú loptu k Davidovi, ktorý sa vnútri šestnástky dostal k zakončeniu, ale na brankára Slovana "nevyzrel".

Tréner Lille siahol po hodine hry k trojitému striedaniu a jeho tím pretavil hernú prevahu do vyrovnávajúceho gólu, aj keď mu k tomu výrazne pomohla chyba súperovho hráča. Yazici zachytil zlú rozohrávku Kašiu, narazil si loptu s Cabellom a prekonal Borjana - 1:1. Slovan nevyužil v 75. minúte dobrú príležitosť.

Spanilá jazda outsidera: Penalty proti Trenčínu? Neboli sme nervózni, hovorí po senzácii kapitán piatoligistu

Barseghjan šikovne potiahol loptu od vlastnej polovice, prihral nabiehajúcemu Blackmanovi, ale jeho pokus nemal dostatočnú razanciu a Alexsandro zastúpil svojho brankára. Hráči Lille v 79. minúte reklamovali jedenástku, ale rozhodca po vzhliadnutí VAR nechal pokračovať v hre.

Tabuľka

1. Lille     3 2 1 0 4:1 7
2. SLOVAN    3 2 0 1 4:3 6
3. Klaksvík  3 1 1 1 4:2 4
4. Ľubľana   3 0 0 3 0:6 0

V 82. minúte vyšla OSC rýchla akcia, Zhegrova našiel pred bránou voľného Cabellu a ten ponúknutú šancu s prehľadom využil - 2:1. Šance hostí na vyrovnanie klesli po vylúčení Lovata, ktorý dostal červenú kartu za faul na Zhegrovu a následné protesty. Slovan sa už v závere nedostal k ohrozeniu Chevaliera.

01 - Modified: 2023-10-26 12:31:06 - Feat.: 1 - Title: Spanilá jazda outsidera: Penalty proti Trenčínu? Neboli sme nervózni, hovorí po senzácii kapitán piatoligistu 02 - Modified: 2023-10-24 14:29:32 - Feat.: 1 - Title: Postup by bol najväčší úspech v dejinách klubu. Piatoligista sa už teší na dvojnásobného slovenského majstra 03 - Modified: 2023-10-23 12:31:47 - Feat.: 1 - Title: Trénerská zmena v DAC? Vo Világiho klube môže na lavičku zasadnúť veľké zahraničné meno
01 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
28. apríl 2024 02:23