Zľava Marko Tolič (Slovan) a Redi Kasa (Olimpija) bojujú o loptu počas záverečného zápasu A-skupiny Európskej konferenčnej ligy ŠK Slovan Bratislava - NK Olimpija Ľubľana v Bratislave. FOTO: TASR/Jaroslav Novák

Netaktické vylúčenie Borjana, rozkúskovaný priebeh i dvojgólový Brazílčan. Slovan doma podľahol Ľubľane 1:2

14.12.2023, 23:25
  • ŠK Slovan Bratislava obsadil v A-skupine Konferenčnej ligy postupovú druhú priečku.
  • Belasí získali v šiestich skupinových dueloch dokopy desať bodov.
  • Oba góly Ľubľančanov strelil dnes pri výhre 2:1 brazílsky legionár Pedro Lucas Schwaizer.

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom zápase 6. kola Európskej konferenčnej ligy s Olimpijou Ľubľana 1:2. V tabuľke A-skupiny obsadili konečné druhé miesto a čaká ich play off o účasť v osemfinále. Súpera spoznajú v pondelok o 14-tej, keď je na programe žreb vo švajčiarskom Nyone.

Na Tehelnom poli otvoril skóre Pedro Lucas v 17. minúte, no o desať minút neskôr vyrovnal Cesar Blackman. Po prestávke videl po faule mimo šestnástky červenú kartu domáci brankár Milan Borjan a vzápätí rozhodol o triumfe Ľubľany opäť Lucas.

Účasť v osemfinále

6. kolo Európskej konferenčnej ligy

A-skupina

ŠK Slovan Bratislava - NK Olimpija Ľubľana 1:2 (1:1)

Góly: 27. Blackman - 17. a 58. Lucas. Rozhodovali: Kardesler - Tugral, Özaral (všetci Tur.), ŽK: Wimmer - Elšnik, ČK: 54. Borjan (Slovan), 14.387 divákov.

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (57. Trnovský) - Blackman, Kankava, Kucka, Pauschek (67. Zmrhal) - Barseghjan, Čavrič, Strelec (67. Tolič)

Ľubľana: Pintol - J. Silva (74. Lasickas), Ratnik, Muhamedbegovič, Sualehe - Elšnik, Fadida (89. Mijailovič), Rui Pedro - Brest (74. Kasa), Lucas (83. Nukič), Motika

Slovan mal už pred zápasom istotu účasti v jarnej fáze EKL, priamu účasť v osemfinále si napokon vybojoval francúzsky tím OSC Lille. Ten zdolal v súbežne hranom dueli Klaksvík 3:0 a vyhral skupinu so štvorbodovým náskokom pred "belasými".

Slovan začal veľmi sebavedomo a od úvodných sekúnd zatlačil Olimpiju do defenzívy. Po piatich minútach sa dokonca tešil z gólu po zásahu Čavriča, ale VAR odhalil postavenie mimo hry domáceho útočníka. Hneď potom mal ďalšiu možnosť Barseghjan, no zakončil vedľa brány.

Potom však v 17. minúte vyšiel hosťom signál po zahratí voľného kopu a Lucas aj s pomocou žrde otvoril skóre. O desať minút neskôr vyrovnal Blackman, keď si spracoval loptu v šestnástke a prekvapil Pintola krížnou strelou.

** - postup do play off o osemfinále

Po góle mal Slovan opäť viac z hry, no ku gólu sa priblížil len Čavrič na konci polčasu. Najskôr nezakončil presne svoj únik po pravej strane a potom namieril do súperovho brankára po prihrávke Strelca.

Po prestávke vyslali prvú strelu na bránu hráči Ľubľany, no Slovan potom opäť prebral taktovku. Plány mu však narušilo vylúčenie Borjana v 54. minúte. Brankár "belasých" zastavil v úniku Bresta mimo šestnástky a videl červenú kartu.

Tréner Weiss stiahol z hry stopéra Wimmera a do brány išiel Trnovský, ktorý už o minútu neskôr lovil loptu zo siete po góle Lucasa - 1:2.

ďalší zápas

LOSC Lille - KÍ Klaksvík 3:0 (1:0)

Gól: 29. Yazici (z 11 m), 86. Gomes (z 11 m), 90.+6 Zhegrova (z 11 m)

Domáci kormidelník potom vystriedal dvoch hráčov, Slovan sa snažil o vyrovnanie, ale mohol inkasovať tretí gól, no Pedro z priameho kopu trafil iba žrď. V závere mali hráči slovenského majstra prevahu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Po jednom z rýchlych brejkov súpera ešte trafil do brvna Motika.

01 - Modified: 2023-12-14 13:19:41 - Feat.: 1 - Title: Plusový bod pri nominácii na Euro? Náš legionár je v Česku najlepší, vyniká v dôležitej hernej činnosti 02 - Modified: 2023-12-14 12:48:55 - Feat.: 1 - Title: Dlhoročný spor týkajúci sa schátraného amfiteátra v Devíne by sa mohol skončiť 03 - Modified: 2023-12-14 09:00:00 - Feat.: 1 - Title: Slovan už zarobil za „Európu“ milióny a favoritom je aj proti Ľubľane. Hostia ešte zažívajú fázu učenia
01 - Modified: 2024-04-26 17:36:54 - Feat.: - Title: Pri požiari opusteného hotela v Brazílii zahynulo najmenej desať ľudí 02 - Modified: 2024-04-27 07:00:00 - Feat.: - Title: Ukradnutý rádioaktívny materiál z opustenej nemocnice zamoril celé mesto. Medzi mŕtvymi bolo aj šesťročné dieťa 03 - Modified: 2024-04-22 05:02:31 - Feat.: - Title: Brazílsky exprezident Bolsonaro podporil Elona Muska a žiadal ochranu slobody prejavu 04 - Modified: 2024-04-14 07:00:00 - Feat.: - Title: V Brazílii našli 20 tiel, údajne patria haitským utečencom 05 - Modified: 2024-04-04 08:53:28 - Feat.: - Title: Dvoch pracovníkov ambasády Maďarska prepustili pre únik informácií o Bolsonarovi
27. apríl 2024 20:30