Radosť Slovákov v úvodnom zápase proti Česku. FOTO: IIHF.com

Reakcie českých médií: Nečakaná demolácia a hanba. Od Slovákov sme schytali debakel, súper hral výrazne lepšie

26.12.2023, 16:00
pebpeb

Väčšina českých médií sa venuje úvodnej prehre hokejistov na MS v hokeji do 20 rokov. Prehra bola podľa nich nečakaná, pričom uznávajú, že Slováci boli lepší.

Idnes.cz:
​Debakel na úvod šampionátu, juniori v derby prepadli. Nečakaná demolácia. Českých juniorov po podarenej prvej tretine usadilo šiestimi gólmi Slovensko. Ostrá premiéra kouča Patrika Augustu tak nevyšla a jeho zverenci načali 48. majstrovstvá sveta hokejistov do dvadsiatich rokov miestami až bezkrvným výkonom. Nedisciplína, neistota i obrovské chyby v defenzíve vyniesli v derby výrazne lepšie hrajúcemu súperovi jasné víťazstvo pomerom 6:2.

isport.cz:
​Zlý štart dvadsiatky do MS, navyše sa zranil Jiříček. Od druhej tretiny patril zápas Slovákom. Zverenci trénera Patrika Augustu síce po 61 sekundách viedli po góle Dominika Rymona, ale súper aj vďaka dvom gólom a asistencii Serváca Petrovského otočil stav na 5:1.

hokej.cz:
​Česi nezvládli vstup do MSJ. Od Slovákov schytali nečakaný debakel. Česká dvadsiatka nezvládla vstup do tohtoročného MS juniorov a proti Slovensku padla 2:6.​

sport.cz:
​Úplná skaza a hororový začiatok svetového šampionátu. Českí hokejisti na úvod MS do 20 rokov schytali vo federálnom derby od Slovenska debakel 2:6.​