Švédsky hráč Otto Stenberg oslavuje gól spoluhráča Thea Lindsteina pred českým brankárom Michaelom Hrabalom a Čechom Marekom Alscherom (27) v zápase semifinále Švédsko - Česko na MS v hokeji do 20 rokov. FOTO: TASR/AP

Kolaps Čechov v tretej tretine: O zlato si na MS20 nezahrajú

04.01.2024, 17:27
04.01.2024, 17:34

Hokejisti domáceho Švédska sa stali prvými finalistami MS hráčov do 20 rokov. Vo štvrtkovom semifinále v Göteborgu zdolali Česko 5:2, keď o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi v tretej tretine. Druhý finalista vzíde z druhého semifinále USA - Fínsko (od 19:30). Česi, ktorí vlani prehrali až vo finále s Kanadou, tentoraz nastúpia v boji o bronz proti zdolanému tímu z druhého semifinále.

image

MS20 v hokeji: Slováci zažívajú veľké sklamanie. Na turnaji končia, Fíni rozhodli v predĺžení

Lepší vstup do zápasu mali Česi, ktorí išli do vedenia v siedmej minúte gólom Melovského. Švédi vyrovnali o päť minút neskôr, keď strela obrancu Lidsteina prepadla brankárovi Hrabalovi cez lapačku.

MS hráčov do 20 rokov - semifinále

Švédsko - Česko 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 12. Lindstein (Edstrom), 23. Sandin-Pellikka (Salomonsson), 46. Lekkerimäki (Sandin-Pellikka, Wahlberg), 52. Östlund (Lindstein, Willander), 54. Lekkerimäki (Östlund, Stenberg) - – 7. Melovský (Redlich, Šalé), 28. Cibulka (Bareš, Rymon)

Švédi si v úvode druhej tretiny vytvorili tlak a Sandin-Pellikka prestrelil Hrabala - 2:1. Až v 26. minúte rozhodcovia prvýkrát vylučovali a Willanderovu hru vysokou hokejkou potrestal Cibulka - 2:2. Aj Švédi skórovali počas svojej prvej presilovky, ku ktorej sa dostali až v 45. minúte.

Tretíkrát v zápase ich poslal do vedenia obranca Lekkerimäki, na ktorého o šesť minút nadviazal Östlund, ktorý po výbornej prihrávke Lidsteina ušiel českej defenzíve a z úniku upravil na 4:2.

Česi sa v snahe zvrátiť skóre nevyhli chybám a Lekkerimäki v 54. minúte uzavrel na konečných 5:2. Na výsledku už nič nezmenila ani hra českého tímu so šiestimi korčuliarmi. Jedným z čiarových rozhodcov duelu bol Slovák Oto Durmis.

01 - Modified: 2024-01-02 15:04:58 - Feat.: 1 - Title: MS20 v hokeji: Slováci zažívajú veľké sklamanie. Na turnaji končia, Fíni rozhodli v predĺžení 02 - Modified: 2024-01-01 14:41:16 - Feat.: 1 - Title: Za päť rokov nula bodov a hrozivé skóre. Silnú slovenskú generáciu čaká v súboji o semifinále neobľúbený súper 03 - Modified: 2023-12-29 14:55:12 - Feat.: 1 - Title: MS20: Slováci porazili Nórsko a proti USA budú bojovať o víťazstvo v skupine
01 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 02 - Modified: 2024-04-26 09:59:26 - Feat.: - Title: Český miliardár Křetínský vstupuje do oceliarskej divízie Thyssenkrupp 03 - Modified: 2024-04-25 08:58:51 - Feat.: - Title: Ďalší odchod z Fialovej vlády, končí ministerka pre vedu a výskum 04 - Modified: 2024-04-25 09:04:50 - Feat.: - Title: Mrazy v Česku boli pre ovocinárov fatálne, mnohí hlásia stopercentnú škodu 05 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul
27. apríl 2024 18:53