Slovenský útočník Seattlu Tomáš Tatar. FOTO: TASR/AP

Tatar bodoval po štyroch zápasoch, asistoval pri góle Eberleho

22.01.2024, 07:15

Tomáš Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na pondelok asistenciu v zámorskej NHL. Bol pri jedinom góle svojho Seattlu v podaní Jordana Eberleho, ich tím prehral s Torontom 1:3.

V Seattli otvoril skóre Auston Matthews a poslal hostí do vedenia 1:0. Vsietil tak už svoj piaty gól v uplynulých štyroch zápasoch. Prvý triumf od 9. decembra zaznamenal jeho spoluhráč a brankár Iľja Samsonov. Od víťazstva 4:0 nad Nashvillom to bol jeho šiesty duel.

Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty. Bodoval prvýkrát po štyroch zápasoch a v tejto sezóne má bilanciu štyri góly a dvanásť asistencií.

Jedinú gólovú akciu Seattlu z 35. minúty odštartoval aj zakončil Eberle. Tatarovi posunul po mantinenli puk za bránku a Slovák sa zbavil dvoch protihráčov. Puk vyviezol do ľavého kruhu a jeho strela skončila na hokejke Jareda McCanna, ktorý posunul puk úspešnému strelcovi Eberlemu.

V ďalšom zápase zvíťazila Ottawa nad Philadelphiou 5:3. Dva góly hostí strelil Tim Stützle, v domácom drese mal bilanciu 2+1 Jegor Zamula. Do zostavy "senátorov" sa vrátil po vypršaní 41-zápasového dištancu za porušenie pravidiel o stávkovaní Shane Pinto a pripísal si jednu asistenciu.

01 - Modified: 2024-05-08 13:06:49 - Feat.: - Title: Tatarov odkaz fanúšikom: Hokej hráme hlavne pre nich. Verím, že na MS sa im odvďačíme dobrým výsledkom 02 - Modified: 2024-05-06 08:53:19 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Slováci vyzvú topfavorita z USA. Taký silný americký tím som už dávno nevidel, tvrdí Tatar 03 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 04 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 05 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS
10. máj 2024 20:46