Hráč Slovana Bratislava Guram Kashia. FOTO: Reuters

Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili

22.02.2024, 23:02
22.02.2024, 23:31
  • Európska pohárová púť bratislavského Slovana je v sezóne 2023/2024 minulosťou.
  • Belasým vystavil stopku v jarnom šestnásťfinále Konferenčnej ligy Sturm Graz.
  • V prvom dueli zvíťazili Rakúšania doma 4:1, v bratislavskej odvete triumfovali 1:0 po góle Miku Bieretha.

Futbalisti Slovana Bratislava vypadli v play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom odvetnom zápase o osemfinále prehrali so Sturmom Graz 0:1. V úvodnom stretnutí na pôde rakúskeho súpera utrpeli prehru 1:4.

Slovan bol posledný slovenský zástupca v tejto sezóne pohárovej Európy a nevyrovnal svoj vlaňajší výkon, kedy hral v osemfinále EKL proti FC Bazilej.

Postup by bol "zázrak"

Tréner "belasých" Vladimír Weiss st. označil už v Grazi prípadný postup svojho tímu za zázrak. Napriek návratu troch posíl vrátane brankára Milana Borjana bol stav po prvom polčase 0:0 a k postupu tak boli bližšie hostia.

image

Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta

odveta play off o osemfinále EKL

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - Sturm Graz 0:1 (0:0)

Gól: 52. Biereth. Rozhodovali: Grinfeeld, Hassan, Yarkoni (všetci Izr.). ČK: Blackman (Slovan, 90.+3.) ŽK: Strelec, Kašia - Lavalée, 19.870 divákov

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia (86. Lichý), Wimmer - Blackman, Kankava, Kucka (77. Savvidis), Zmrhal (60. Marcelli) - Barseghjan (86. Pauschek), Rodrigues, Strelec (60. Tolič)

Graz: Jaroš - Affengruber, Wüthrich, Lavalée - Johnston, Stankovič (75. Hierländer), Prass (84. Camara), Schnegg - Kiteišvili (65. Horvat) - Böving (75. Sarkaria), Biereth (65. Wlodarczyk)

/prvý zápas: 1:4, Graz postúpil do osemfinále/

Poistku v podobe piateho gólu Grazu v dvojzápase zariadil v 52. minúte Mika Biereth. Domácim chýbal tentokrát pre kartový trest stredopoliar Vladimír Weiss ml. a nepodarilo sa im vyrovnať vlaňajšie európske maximum v ére samostatnosti. Slovan zároveň obdržal červenú kartu v treťom zápase EKL za sebou, v nadstavení ju dostal Cesar Blackman.

V tejto sezóne sa v Európe predstavili štyri slovenské kluby. Úradujúci vicemajstri z Dunajskej Stredy aj MŠK Žilina vypadli už v predkolách EKL. Držiteľ Slovenského pohára z Trnavy skončil v skupinovej fáze tej istej súťaže.

V úvodnej desaťminútovke bolo na oboch stranách po jednej potenciálnej šanci. V prípade zakončenia Rodriguesa i Kiteišviliho však pískal rozhodca Grinfeeld ofsajd. Jedinú strela na bránu prišla v tejto fáze od Johnstona spoza šestnástky - Borjan síce vyrazil loptu pred seba, no následne ju dostal pod kontrolu.

Nepremenené šance

Obe strany hrali v náznakoch šancí, reálne si však vytvoriť nedokázali a začali sa kopiť fauly. Najmä na strane Slovana. Práve domáci však mali v 25. minúte "tutovku" - Rodrigues posunul na hranici šestnástky loptu na voľného Kucku, ten si zasekol obrancu a zakončoval do odkrytej brány. Trafil však brvno.

"Belasí" mali po polhodine hry šancu aj v podobe priameho kopu, Barseghjan však mieril nad. Arménsky hráč to skúšal krátko pred prestávkou aj z ťažkého uhla, neúspešne. V závere mal ešte priamy kop z nebezpečnej pozície Graz a z hranice malého vápna zakončoval po Barseghjanovej prudkej prihrávke Strelec. Hostí však podržal brankár Jaroš a autor strely išiel do šatne so žltou kartou.

image

Slovan ohlásil prestupovú bombu. Predbežne sa dohodol s Jaroslavom Halákom

V polčase nepristúpil ani jeden tréner k striedaniu. Slovan zahrával krátko po prestávke rohový kop a následne jeden aj bránil. Následne však prešla lopta cez Bajriča a Borjan nestačil na Bierethovu strelu k žrdi. Hostí dostal gól do tempa, predviedli silnú ofenzívnu epizódu a napriek celkovému vedeniu 1:5 dostali súpera do hlbokého bloku.

Obrovské príležitosti mali na druhej strane aj Tolič a Barseghjan, obrana hostí však ukázala veľkú obetavosť. Loptu za Borjana dostal druhýkrát v zápase striedajúci Horvat, ktorý ušiel domácej obrane. Bol však v ofsajde.

Slovan ukazoval v závere napriek jasnému ortieľu kombinačnú snahu a dokázal sa držať v blízkosti súperovej brány. Napriek piatim striedaniam však "belasým" už dochádzali sily a vyrovnať sa im nepodarilo. Zlý dojem z dvojzápasu naopak podčiarkol brániaci Blackman, ktorý dostal za zákrok na unikajúceho Sarkariu červenú kartu.

01 - Modified: 2024-02-21 15:16:22 - Feat.: 1 - Title: Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta 02 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: 1 - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 03 - Modified: 2024-02-16 06:50:55 - Feat.: 1 - Title: Slovan ohlásil prestupovú bombu. Predbežne sa dohodol s Jaroslavom Halákom
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
16. apríl 2024 18:52