Slafkovský skóroval a tešil sa z víťazstva. Tatar asistoval, no Seattlu to nestačilo

13.03.2024, 07:11

Slafkovský má po 65 zápasoch na konte 34 bodov. Montreal dosiahol všetky góly v úvodných šiestich minútach.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na stredu v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Montrealu nad Columbusom 3:0. V drese Seattlu zaznamenal asistenciu Tomáš Tatar, ale Kraken prehrali s Vegas 4:5 po predĺžení. Bodoval aj Martin Pospíšil, ktorý dosiahol tiež asistenciu, Calgary však podľahlo Coloradu 2:6. Pavol Regenda nastúpil druhýkrát v sezóne za Anaheim, jeho tím neuspel na ľade Chicaga (2:7).

Slafkovský nastúpil tradične v prvej formácii Canadiens a jeho gólový moment prišiel už v štvrtej minúte duelu. Obranca Mike Matheshon ho našiel na pravom kruhu a devätnásťročný útočník využil presilovú hru strelou pomedzi betóny Elvisa Merzlikinsa. Bronzový medailista z Pekingu 2022, najužitočnejší hráč olympijského turnaja odohral celkom 17:38 minúty.

NHL výsledky:

Buffalo - Detroit 7:3, Carolina - New York Rangers 0:1, Montreal - Columbus 3:0 /SLAFKOVSKÝ za domácich 1+0/, Ottawa - Pittsburgh 2:1 pp, Philadelphia - San Jose 3:2, Dallas - Florida 3:4, Minnesota - Arizona 4:1, Chicago - Anaheim 7:2, Calgary - Colorado 2:6 /POSPÍŠIL za domácich 0+1/, Seattle - Vegas 4:5 pp /TATAR za domácich 0+1/

Flames nepomohol ani návrat Pospíšila

Slafkovský má po 65 zápasoch na konte 34 bodov (14+20). Montreal dosiahol všetky góly v úvodných šiestich minútach. Brendan Callagher skóroval už po 21 sekundách a na 3:0 zvýšil Joshua Roy. Výrazný podiel na triumfe Habs mal brankár Cayden Primeau, ktorý predviedol 41 zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne aj kariére.

Calgary neuspelo v treťom stretnutí v rade a doma nestačilo na Avalanche. Flames nepomohol ani návrat Pospíšila, ktorý pre dištanc nemohol nastúpiť v predchádzajúcich troch dueloch. Slovenský útočník však bodoval. V 4. minúte zachytil puk na modrej čiare, prenechal ho Nazemovi Kadrimu, ktorý našiel Daniila Miromanova a ruský obranca vyrovnal na 1:1. Pospíšil strávil na ľade 17:49 minúty a okrem asistencie zaznamenal päť hitov, jednu strelu a dvojminútový trest.

image

Slafkovského dve asistencie nestačili, Montreal prehral s Torontom. Černák sa zrani

Domáci po prvej tretine viedli 2:1, ale v druhej Colorado rozhodlo piatimi gólmi. Nathan MacKinnon predĺžil svoju bodovú sériu na 13 zápasov, keď zaznamenal presný zásah a pridal aj asistenciu. Vytvoril si zároveň nové kariérne maximum v profilige a so 113 bodmi (41+72) vedie kanadské bodovanie. Mikko Rantanen dosiahol v stretnutí 4 body (2+2) a Valerij Ničuškin strelil gól a mal aj dve asistencie.

Hviezdny večer kanadského mladíka

V Pacifickej divízii bol na programe duel medzi Seattlom a obhajcom titulu z Vegas. Golden Knights prehrávali v zápase 0:1 aj 2:4, ale nakoniec sa tešili z triumfu. V štvrtej minúte predĺženia rozhodol Jack Eichel. Center prvej formácie hostí pridal aj dve asistencie. Jonathan Marchessault strelil dva góly, druhý a vyrovnávajúci na 4:4 dosiahol 17 sekúnd pred koncom tretej časti. Seattle prehral druhýkrát v rade a nepomohla mu ani asistencia Tatara.

Skúsený 33-ročný krídelník v 42. minúte získal puk v rohu útočného pásma, našiel na modrej Willa Borgena, ktorého strelu tečoval Matthew Beniers a vyrovnal na 2:2. Tatar odohral 13:11 minút, zaznamenal jeden plusový bod, hit a dvojminútový trest. Útočník domácich Jordan Eberle nastúpil na jubilejný 1000. zápas v základnej časti profiligy.

image

Hokejisti Seattlu prehrali v NHL na domácom ľade, Tatar nebodoval

Veľký večer má za sebou Connor Bedard. Osemnásťročný kanadský center dosiahol päť bodov (1+4) v stretnutí proti Anaheimu a aj vďaka tomu Chicago triumfovalo 7:2. Najvyššie draftovaný hráč z roku 2023 prekonal svoje doterajšie kariérne maximum v jednom zápase, keď 9. novembra proti Tampe Bay mal bilanciu 2+2.

Bedard sa stal piatym 18-ročným hráčom v histórii ligy, ktorý odohral päťbodový duel. V drese Blackhawks zaznamenal štyri asistencie Nick Foligno a Philipp Kurashev dal dva góly a mal aj dve asistencie. Za Ducks nastúpil druhýkrát v sezóne Regenda. Slovenský krídelník odohral 11:03 minúty a mal dve strely a dva hity.

New York Rangers uspel na ľade Caroliny 1:0 a potvrdil prvé miesto v Metropolitnej divízii. Jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal obranca Adam Fox, ktorý skóroval osem sekúnd pred koncom prvej časti. Hostí podržal brankár Igor Šesterkin, zneškodnil 28 striel súpera a dosiahol druhé čisté konto za sebou. Rangers triumfovali v treťom stretnutí v rade a na čele divízie majú šesťbodový náskok práve pred Hurricanes.

01 - Modified: 2024-03-12 06:15:09 - Feat.: 1 - Title: Šimon Nemec strelil tretí gól v sezóne, skóroval po 26-zápasovej odmlke 02 - Modified: 2024-03-10 09:43:04 - Feat.: 1 - Title: Slafkovského dve asistencie nestačili, Montreal prehral s Torontom. Černák sa zrani 03 - Modified: 2024-03-09 20:51:25 - Feat.: 1 - Title: Devils s Nemcom podľahli Caroline v zápase NHL, séria McDavida sa skončila v Buffale 04 - Modified: 2024-03-09 06:32:21 - Feat.: 1 - Title: Hokejisti Seattlu prehrali v NHL na domácom ľade, Tatar nebodoval 05 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: 1 - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 06 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: 1 - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch
01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
26. apríl 2024 00:02