Slovenský hokejista v drese New Jersey Devils Šimon Nemec (druhý sprava) a jeho spoluhráči sa tešia po strelení gólu v zápase proti Dallas Stars. FOTO TASR/AP

Slafkovský a Nemec v NHL bodovali, Regendovi neuznali gól

15.03.2024, 07:16

Šimon Nemec odohral 21:33 minúty a bol tretí najvyťažovanejší hráč Devils. Okrem asistencie zaznamenal aj tri plusové body.

Slovenský hokejista Šimon Nemec prispel v noci na piatok v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu New Jersey na ľade Dallasu 6:2. Bodoval aj jeho krajan Juraj Slafkovský, ktorý dosiahol tiež asistenciu, Montreal však podľahol Bostonu 1:2 po predĺžení.

Z triumfu sa tešil Martin Pospíšil, keď Calgary zdolalo Vegas 4:1 a aj Erik Černák s Tampou Bay v zápase proti New Yorku Rangers (6:3). Anaheim s Pavlom Regendom neuspel na ľade Minnesoty (0:2). Martin Fehérváry s Washingtonom zvíťazil na ľade Seattlu v zostave s Tomášom Tatarom 2:1.

Nemec bodoval v druhom stretnutí v rade. V 24. minúte nahodil puk na zadný mantinel, získal ho Jesper Bratt, ktorý našiel medzi kruhmi Tima Meiera a švajčiarsky útočník upravil na 4:2. Slovenský obranca odohral 21:33 minúty a bol tretí najvyťažovanejší hráč Devils. Okrem asistencie zaznamenal aj tri plusové body.

NHL - výsledky:

Buffalo - New York Islanders 4:0, Carolina - Florida 4:0, Columbus - Ottawa 2:3 pp a sn, Detroit - Arizona 1:4, Montreal - Boston 1:2 pp /SLAFKOVSKÝ za domácich 0+1/, Philadelphia - Toronto 2:6, Pittsburgh - San Jose 6:3, Tampa Bay - New York Rangers 6:3, Dallas - New Jersey 2:6 /NEMEC za hostí 0+1/, Minnesota - Anaheim 2:0, Calgary - Vegas 4:1, Seattle - Washington 1:2

Meier a Chris Tierney dosiahli zhodne bilanciu 1+1. Brankár Jake Allen nastúpil na prvý duel za New Jersey po výmene z Montrealu, predviedol 35 zákrokov a tešil sa z víťazstva.

Boston viedol na ľade Canadiens od 5. minúty, keď Danton Heinen otvoril skóre duelu. Domáci však vyrovnali ešte v prvej tretine. Nick Suzuki sa dostal k puku na ľavom kruhu, jeho strelu zblokoval Hampus Lindholm, ale puk sa dostal k Slafkovskému, ktorý spätne našiel svojho kapitána - 1:1.

Najvyššie draftovaný hráč roka 2022 bodoval v treťom zápase za sebou a má po 66 dueloch na konte 35 bodov (14+21). Bronzový medailista z Pekingu 2022, najužitočnejší hráč olympijského turnaja nastúpil tradične v prvej formácii, odohral celkom 17:57 minúty a zaznamenal jeden hit. Bruins rozhodli o svojom triumfe v predĺžení, Jake DeBrusk skóroval už po 25 sekundách.

Brayden Point bol hrdinom Tampy v stretnutí proti lídrovi Metropolitnej divízie, dosiahol bilanciu 3+3. Center prvej formácie Lightning si vďaka tomu vytvoril kariérové maximum v jednom zápase. Bol to jeho tretí hetrik v kariére a štvrtý v lige. Nikita Kučerov strelil gól a pridal štyri asistencie.

"Bolts" druhým víťazstvom v rade zvýšili svoje šance na play off. V drese domácich sa predstavil aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý nedohral predchádzajúci zápas proti Philadelphii Flyers (7:0), keď si po nevinnom strete s Owenom Tippettom držal pravú nohu. Dvadsaťšesťročný bek strávil na ľade 22:17 minúty, mal dva hity a jednu "mínusku".

Za Ducks nastúpil tretíkrát v sezóne Regenda a v 43. minúte sa tešil z presného zásahu, ktorý však nakoniec neplatil pre ofsajd. Slovenský krídelník odohral 11:52 minúty, dosiahol tri hity, dve strely a jeden mínusový bod. Víťazstvo Wild zariadili Kirill Kaprizov a Zach Bogosian. Brankár Marc-Andre Fleury zaznamenal 16 zákrokov, dosiahol druhé čisté konto v sezóne a 75. v profiligovej kariére.

Calgary uspelo nad obhajcom titulu z Vegas 4:1 vďaka dvom gólom Blakea Colemana. Dva body si pripísali aj Dryden Hunt (0+2) a Jegor Šarangovič (1+1). Pospíšil predviedol najviac hitov v stretnutí (5), mal dve strely a strávil na ľade 18:52 minúty. Flames uspeli po troch dueloch a majú osembodové manko na Golden Knights, ktorým patrí druhá voľná karta na západe.

V súboji medzi Fehérvárym a Tatarom bol úspešnejší obranca Capitals. Hostia viedli už po druhej tretine, keď sa presadil T.J. Oshie. Kraken vyrovnali v úvode tretej časti, Oliver Bjorkstrand využil presilovú hru. Washington však nakoniec triumfoval 2:1. Connor McMichael strelil rozhodujúci gól v 51. minúte. Fehérváry odohral 19:42 minúty, mal jednu strelu a jednu "plusku". Jeho krajan Tatar zakončil zápas s minutážou 13:28.

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 13:40