Na snímke sa raduje z gólu druhý sprava Nino Marcelli, ktorý strelil v nadstavenom čase na 2:1 pre Slovan a vľavo spoluhráči v zápase 3. kola nadstavbovej časti futbalovej Niké ligy - skupina o titul medzi ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová. FOTO: TASR/Martin Baumann

Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli

30.03.2024, 20:00

Mužstvo trénera Vladimíra Weissa st. má na čele tabuľky 18-bodový náskok pred druhým Spartakom Trnava a priblížilo sa k obhajobe titulu.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul nad Podbrezovou 2:1. Tri body pre "belasých" zariadil v prvej minúte nadstavenia 18-ročný krídelník Nino Marcelli.

Slovan sa ujal vedenia v 26. minúte, keď sa po centri Toliča presadil Strelec. Hostia vyrovnali v 43. minúte zásluhou Sanusiho, ktorého volej po odraze od brvna zapadol do siete domácich.

Počas druhého dejstva sa zápas blížil k remízovému koncu, no v prvej z troch nadstavených minút udrel striedajúci Marcelli. Mládežnícky reprezentant Slovenska predviedol individuálny prienik a Slovan aj jeho zásluhou odplatil Podbrezovčanom prehru zo štvrťfinále Slovnaft Cupu (1:3).

Niké liga - 3. kolo skupiny o titul:
ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:1)
Góly: 26. Strelec, 90.+1 Marcelli - 43. Sanusi. Rozhodovali: Kráľovič - Vitko, Jánošík, ŽK: Faško (Podbrezová).

Slovan: Borjan – Pauschek (64. Blackman), Bajrič (64. Kašia), Wimmer, Vojtko (89. Lichý) – Kucka, Kankava (64. Marcelli), Savvidis – Barseghjan, Strelec (76. Zuberu), Tolič.
Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mrva – Kováčik, Bajo, Faško (66. Chyla), Sanusi (82. Mielke) – Assinor (66. Masaryk), Paraj, Galčík (66. Kabongo).

01 - Modified: 2024-03-30 15:17:01 - Feat.: 1 - Title: Nečakaný zvrat. Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za neuveriteľných 13 minút 02 - Modified: 2024-03-30 13:46:56 - Feat.: 1 - Title: Futbalisti SSC Neapol prehrali s Atalantou, Lobotka odohral celý zápas 03 - Modified: 2024-03-22 12:54:37 - Feat.: 1 - Title: HN24: Sobotný futbalový zápas v Novom Meste si vyžiada dopravné obmedzenia
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
23. apríl 2024 00:23