Martin Dúbravka pred zápasom. FOTO: Reuters

Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu

13.04.2024, 15:36
13.04.2024, 15:47

Martin Dúbravka v sobotňajšom dueli 33. kola pomohol svojím výkonom k suverénnemu víťazstvu Newcastlu United.

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka si piatykrát v prebiehajúcej sezóne anglickej Premier League udržal čisté konto.

V sobotňajšom dueli 33. kola pomohol svojím výkonom k suverénnemu víťazstvu Newcastlu United nad Tottenhamom Hotspur 4:0. "Straky" neprehrali v lige už štvrtý zápas za sebou a v tabuľke sa posunuli priebežne na šieste miesto.

Dúbravka, ktorý dostáva v bráne príležitosti počas zranenia tímovej jednotky Nicka Popea, odchytal svoj 18. ligový zápas v tomto ročníku.

Nečakaný zvrat. Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za neuveriteľných 13 minút

Nemal v ňom veľa práce, za celé stretnutie čelil iba dvom strelám do priestoru brány. Celkovo si v tomto ročníku udržal v drese Newcastlu už ôsmykrát "nulu", okrem piatich čistých kont v PL neinkasoval dvakrát ani v Pohári FA a raz v Ligovom pohári.

Domáci mali zápas plne pod kontrolou, už po 32 minútach viedli 2:0. Dvoma presnými zásahmi sa pod triumf podpísal Alexander Isak, gólom a dvomi asistenciami sa blysol Anthony Gordon. "Kohútom" patrí piata priečka, na Newcastle majú desaťbodový náskok.

Premier League - 33. kolo:

Newcastle United - Tottenham Hotspur 4:0 (2:0)
Góly: 30. a 51. Isak, 32. A. Gordon, 87. Schär
M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas

01 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 02 - Modified: 2024-04-06 15:42:24 - Feat.: - Title: Pred rímskym derby zasahovala polícia, pobilo sa tristo fanúšikov 03 - Modified: 2024-04-04 13:05:05 - Feat.: - Title: Druhí na svete a extrémne mladí. Žilinčania sú unikát, proexportný biznis model im dlhodobo zarába milióny 04 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 05 - Modified: 2024-03-30 15:17:01 - Feat.: - Title: Nečakaný zvrat. Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za neuveriteľných 13 minút
13. apríl 2024 15:47